logo
10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

فهرست مطالب

10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

به اعتقاد تمامی روانشناسان خانواده، ازدواج به عنوان یکی از بزرگترین تعهدات در زندگی هر دختر و پسری به شمار می رود؛ که پیش نیازهای اساسی و ضروری دارد که می بایست در طرفین وجود داشته باشد.

ازدواج یکی از بزرگترین تعهدات در زندگی هر فردی است. طبیعی است که فکر کنید قرار است بقیه عمر خود را با شخص دیگری بگذرانید، کمی مضطرب شوید و یا حتی بترسید، اما این احساسات تا چه حد نشان دهنده چیزی فراتر از آن می تواند باشد؟

افرادی که میخواهند ازدواج کنند، کارهای زیادی برای انجام دادن با یکدیگر دارند. مثل خرید لباس، وسایل زندگی، جهیزیه، تعیین مکان عروسی و… . اما این نکته را به خاطر بسپارید هر چند این موارد هم بسیار جذاب هستند؛ اما آمادگی برای ازدواج تنها به آنها محدود نمی شود. بلکه  مهمتر از تمامی این مسائل؛ آمادگی ازدواج از نظر روانشناختی است.

در واقع شما باید خودتان را برای مسئولیت های مربوط به سالیان طولانی زندگی مشترک آماده کنید. به همین منظور، بهترین کار این است؛ انتخاب معیارهای ازدواج را هم مثل یک امتحان یا آزمون سخت در نظر بگیرید. شما هرگز بدون مطالعه و آمادگی قبلی در یک آزمون موفق نخواهید شد. آمادگی های لازم برای ازدواج هم به همین اندازه اهمیت دارند و بدون آنها زندگی مشترک، برایتان سخت خواهد شد. پس به هیچ وجه با چشم بسته ازدواج نکنید.

به همین منظور قصد داریم در این مقاله؛ به 10 علامت مهم بپردازیم که نشان می دهند هنوز برای ازدواج شما کمی زود است.

1. شما از ازدواج کردن می ترسید:

به گفته متخصصان و مشاورین ازدواج؛ اگر تصور این که بقیه عمر خود را یا حداقل 10 تا 20 سال آینده را با یک شخص دیگر قرار است بگذرانید به شما احساس ترس می دهد، نشان از این دارد که هنوز آماده ازدواج کردن نیستید. اگر سال هاست که این موضوع برای شما وجود دارد، حتما در این مورد به مشاور مراجعه کنید و سعی کنید با بازگو کردن احساسات خودتان، راه کارهایی جهت خروج از این حالت به دست بیاورید.

2. هنوز عاشق نشده اید:

اگر قصد دارید با کسی ازدواج کنید؛ فقط به این دلیل که فکر می کنید همسر خوبی برای شما و مادر یا پدر خوبی برای فرزندان شما خواهد بود، اما هنوز عاشقانه دوستش ندارید، پس باید به طور جدی تجدید نظر کنید تا ببینید آیا واقعا برای ازدواج آمادگی کافی را دارید؟ مخصوصا با شخص مورد نظرتان!

3. چیزها را از یکدیگر پنهان می کنید:

یکی از علامت هایی که نشان می دهد هنوز آمادگی کافی برای ازدواج را ندارید؛ این است که رازهایی دارید که از طرف مقابل پنهان می کنید. این اسرار می تواند شامل کسانی باشد که بیشتر وقت خود را با آنها می گذرانید، که می تواند وضع مالی شما باشد و یا مصرف مواد مخدر و یا هر چیز دیگری

4. فکر میکنید طلاق چیز بدی نیست:

اگر با این نگرش ازدواج می کنید که اگر اوضاعمان با یکدیگر خوب نبود، مهم نیست، از یکدیگر جدا می شویم، بنابراین این نشانه خوبی نیست، یعنی شما هنوز آمادگی تعهد و قبول مسئولیت را ندارید. درست است که طلاق یک راه خروج از ازدواج های نامناسب است. اما قطعا مشکلات خودش را به دنبال خواهد داشت. شخصی که مدام به بهانه خارج شدن از مسئولیت ازدواج به طلاق فکر میکند، مطمئنا آمادگی لازم برای ازدواج را ندارد.

5. عدم تناسب باور ها و اعتقادات:

اگر در باورها و اعتقادات خود تفاوت های اساسی دارید، زندگی مشترک شما با مشکلاتی روبرو خواهد شد که شاید نتوانید به راحتی آنها را با یکدیگر حل کنید. یک مثال واضح می تواند تفاوت در نحوه تربیت کودکان باشد. یا اینکه هر یک از طرفین از مذاهب مختلفی باشند. البته این بدان معنی نیست که نتوان با این تفاوت ها زندگی کرد، اما قطعا تعارض های زیادی را می تواند برای طرفین ازدواج ایجاد کند.

6. طرف مقابل را برای مدت کوتاهی می شناسید:

اگر مدت کوتاهی است که با هم رابطه داشتید، پس آمادگی کافی جهت تصمیم جدی برای ازدواج را ندارید، مهم نیست چند سال سن دارید. حداقل یک سال طول می کشد تا یکدیگر را به طور دقیق بشناسید و تصمیم قطعی برای ازدواجتان بگیرید.

10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

7. شما اغلب در مورد موضوعات خاصی بحث می کنید:

اگر هنوز نتوانسته اید در مورد موضوعاتی که بین شما مورد بحث قرار می گیرد به توافق برسید به گونه ای که هر دوی شما راضی باشید و احساس کنید طرف مقابل شما را درک کرده و مسئله بینتان حل شده است، احتمالاً برای ازدواج آماده نیستید. به طور اتفاقی، این فرصت خوبی است برای ارزیابی اینکه آیا می توانید مشکلات خود را بین یکدیگر حل کنید یا اینکه نیاز به کمک شخص دیگری دارید. با این حال، مهارت حل مسئله یک مهارت بسیار مهم و ضروری در زندگی مشترک میان افراد است. ما به پیشنهاد میکنیم که در این موارد حتما به مراکز مشاوره و روانشناسی ازدواج مراجعه کنید.

8. دلیل ازدواجتان احساس گناه، ترس و یا خشنود کردن شخص دیگری باشد:

ممکن است بخواهید ازدواج کنید زیرا می خواهید از صدمه زدن یا آسیب رساندن به دیگران در زندگی تان جلوگیری کنید. گاهی زن یا مرد به این دلیل ازدواج می کنند که به اشتباه فکر می کنند این تنها فرصت دوست داشتن است یا اینکه عشق و علاقه ای که اکنون دارند بهترین عشق آنها می باشد. ازدواج به منظور جلب رضایت دیگران به غیر از خودتان کاملاً غیر عاقلانه و اشتباهی اساسی می باشد.

9. شما در واقع عاشق کسی هستید که فکر می‌کنید طرف مقابل‌تان خواهد شد، نه آن کسی که الان هست:

اگر امیدوار هستید که بعد از ازدواج همه چیز در طرف مقابلتان تغییر کند، پس شما آمادگی کافی برای ازدواج با او را ندارید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که پس از ازدواج، نامزد شما تصمیم خود را در مورد بچه دار شدن تغییر می دهد و دیگر از بچه دار شدن فرار نمی کند. یا ممکن است فکر کنید بعد از ازدواج، دیگر از مواد مخدر استفاده نمی کند. واقعیت این است که افراد به ندرت و خیلی کم تغییر می کنند و این تصور که ازدواج باعث تغییر شخص مورد علاقه شما خواهد شد معمولاً نشانه این است که شما هنوز آماده ازدواج نیستید.

10. تعهدات ازدواج و زندگی مشترک را قبول ندارید، اما در این مورد به طرف مقابل چیزی نگفته اید:

اگر می خواهید بدون اصول و تعهدات با یکدیگر زندگی کنید، پس چرا می خواهید ازدواج کنید؟ اگر واقعاً به روابط آزاد و بدون قید و شرط اعتقاد دارید، پس بهتر است برای خودتان زندگی مجردی را انتخاب کنید. قبل از انجام هر اقدامی، حتماً در این مورد به تفصیل با طرف مقابل صحبت کنید و تمامی نظرات خود را بیان کنید.

10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x