10 قانون طلایی ازدواج موفق

اشتراک گذاری این مقاله در ...

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

10 قانون طلایی ازدواج موفق

10 قانون طلایی ازدواج موفق

– در زمان اختلاف نظر ممکن است عصبانی شوید. در این مواقع هیچوقت پاسخ طرف مقابل را ندهید و سعی کنید خودتان را از فضای تنش دور کنید. کلمه مناسبی که هر شخصی در چنين مواقعی میتواند از آن استفاده کند این است که بگوید:” اکنون عصبانی هستم و نمی توانم صحبت کنم.” هدفتان همیشه این باشد که در ارامش با همسرتان ارتباط برقرار کنید.

– چنانچه شما نتوانید خودتان را دوست داشته باشید، نمی توانید افراد دیگر را هم دوست داشته باشید و به آنها عشق بورزید. داشتن عزت نفس بالا از از معیارهای ازدواج موفق است و به شما کمک تا زندگی زناشویی موفقی داشته باشید. در واقع عزت نفس بالا ارتباط مستقیمی با موفقیت در ازدواج دارد.

– یاد بگیرید بر روی خصوصیت های مثبت همسر خود تمرکز کنید. بعضی از صفات در او وجود دارد که شما به آن ها عشق می ورزید. بعضی از ویژگی ها ممکن ایت در وی باشد که شما از آن ها نفرت دارید، ولی خوبی ها بیش از بدی هاست .بنابراین تمرکز بر روی چیزهایی که شما دو نفر با هم به ارمغان می آورید یک کار لذتبخش است. مهارت تمرکز داشتن یعنی دیدن نیمه پر لیوان. مواظب باشید هنگامی که با یک انگشت به همسرتان اشاره می کنید چهار انگشتتان به طرف خودتان است.

– محبّت خویش را به همسرتان به گونه عملی نشان دهید و تلاش کنید در روز تولد او، سال روز ازدواج و یا مناسبتهای ديگر به وی هدیه دهید و از این روش محبّت خویش را ابراز نمایید.

– باور کنید که همسرتان انسانی است منحصر به فرد و واجد ویژگیهای شخصیتی مثبت و منفی، بنابراین از مقایسه وی با دیگران به شدت بپرهیزید و تغییرات رفتاری و پیشرفت فکری و اخلاقی او را تحسین نمایید.

10 قانون طلایی ازدواج موفق

– عامل مهم ديگر در مشاجرات در روابط موفق، عادت تغيير دادنِ موضوع بحث در هنگامی است که بحث بالا گرفته است. این تغيير سریع موضوع، ميزان احساسات منفی ایجاد شده را کاهش داده و احتمال نشخوارهای ذهنی بعدی را کاهش می دهد. این کار همچنين این پیام را منتقل می کند که« ما می توانیم با هم دعوا کنیم و هم چنان با یکدیگر خوب باشیم.» بنابراین مشاجره محدود می شود و کل رابطه را خراب نمی کند.

اختلاف و مشاجره باید موارد ویژه ای باشند که به ندرت اتفاق می افتند، نه سریال هایی طولانی مدت. ولی در این بین تفریح و سرگرمی مهم است و باید بیشتر روی آن تمرکز کنید.

– مسوولیت پذیری یکی از رازهای ازدواج موفق است. زمانی که شما در یک پروژه شرکت می کنید، مسوول موفقیت و شکست آن پروژه هستید، در ازدواج هم اینگونه است؛ شما و شریک زندگی خود هنگامی که اختلاف نظر دارید یا درباره تصمیمی بحث می کنید زوجین باید بتوانند موقع بحث و اختلاف نظر در مورد یک تصمیم، مسوولیت کارها و تصمیمات خویش را برعهده بگیرند.

– زوج های موفق شیوه های حل اختلاف را می آموزند. “جان گاتمن” روان شناس که ۲۰ سال زندگی زوج ها را مطالعه نموده، عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی حل اختلافات می داند. حتی چنانچه همسرتان و شما کاملا با هم یکی باشید، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این مخالفت سبب ناراحتی می شود. نباید به اعتياد، خشونت و … رو بیاورید.

چنانچه خواسته شما و همسرتان با هم تفاوت دارد، باید آنرا حل کنید. زوج های موفق با هم صحبت می کنند، حتی اگر حس بدی نسبت به هم دارند. آنان در خصوص اختلافات و مخالفت ها با هم گفتگو می کنند تا به نتیجه ای عادلانه برسند.

10 قانون طلایی ازدواج موفق

 رابطه جنسی برای ازدواج سالم بسیار مهم است. درمانگران بر روی رابطه جنسی تأکید دارند و معتقد هستند که رابطه جنسی در هر شرایطی حتی هنگامی که شما خلق و خوی مناسبی ندارید هم باید بطور منظم انجام شود. رابطه جنسی اثرات ضدافسردگی دارد؛ در اوج لذت جنسی شما سروتونین ازاد می کنید که یک ناقل عصبی بوده که در تنظیم خلق وخوی شما و حس شادمانی و خوشحالی موثر است. ما پیشنهاد می کنیم که روابط زناشویی خویش را با ابراز علایق جنسی و اضافه کردن هرگونه روابط فانتزی، هیجان انگیز تر کنید.

– طی کردن وقت باهم بیشتر در بین زوج هایی که چند وقتی از ازدواجشان گذشته است، نادیده گرفته می شود. گذراندن زمان هایی از روز با همسر و تعریف پروژه های مشترک با یکدیگر سبب تقویت پیوند زناشویی می شود. در زمان هایی که باهم هستید برای دور شدن از حواس پرتی موبایل خود را خاموش کنید؛ بصورت دونفره فیلم تماشا کنید یا با یکدیگر به پیاده روی و کوهنوردی بروید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها