20 راز عروس خوب بودن

فهرست مطالب

20 راز عروس خوب

20 راز عروس خوب

20 راز عروس خوب بودن برای خانواده شوهر

داشتن رابطه بهتر با خانواده همسر میتواند در زندگی مشترک هم تاثیر گذار باشد به این ترتیب با رعایت این نکات شایسته ترین همسر و عروس بهتر برای خانواده شوهر باشید.

راه و روش عروس خوب برای خانواده همسر بودن

خانواده از مهم‌ترین ارکان زندگی هر شخص، حتی پس از وصلت میباشد و نبود رابطه مطلوب میان شخص و خانواده همسر میتواند دلیل پیش گویی شده مهمی برای شکست در وصلت باشد.

سوء مدیریت صحیح برقراری رابطه با خانواده همسر روی زندگی مشترک شما اثر میگذارد به این ترتیب ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر برای عروس خانم های کم تجربه کار چندان ساده ای نیست البته نگران نباشید.

در‌این بخش از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان توصیه ها و نکاتی را برای شما آورده ایم تا بتوانید بهترین عروس برای خانواده همسرتان باشید.

با انجام این رفتارها شایسته ترین عروس دنیا گردید

چنانچه جدیدا ازدواج نموده اید و در برقراری رابطه با خانواده همسرتان مشکل دارید، مارا تا اتمام مطلب همراهی نمائید.

منتظر ابراز عشق از طرف آنان نمانید:

در محبت کردن به خانواده همسرتان دست پیش را بگیرید و منتظر ابراز علاقه از طرف آنان نباشید. با محبت کردن دلهایتان به یکدیگر نزدیک تر می گردد.

علاقه و محبت دربین مادرشوهر و همسرتان را بپذیرید:

علاقه و محبت بین خانواده شوهر و همسرتان را بپذیرید و آن را به رسمیت بشناسید. حسادت نکنید و بین ارتباط آنان قرار نگیرید ،در کنار همسرتان به خانواده وی علاقه بورزید و آنان‌را صمیمانه دوست بدارید.

ببخشید و فراموش نمائید:

در‌صورتی‌که خانواده همسرتان گهگاه اشتباهاتی در اخلاق و رفتار خویش نمودند و شما‌را آزرده خاطر کردند، تلاش نمایید خطاهای آنان‌را ببخشید و فراموش نمائید واتفاقات بهتر را به خاطر بسپارید و در قبال آنان برخورد مثبتی از خویش نشان دهید.

کش دادن اتفاقات ناراحت کننده چیزی جز حس خشم و کینه دوزی عاید شما نمی نماید.

تفاوت ها را بپذیرید:

ورود به یک خانواده تازه، به معنای ورود به یک فرهنگ وتمدن تازه میباشد. تفاوت ها را بپذیرید و ظرفیت پذیرش تفاوت ها را در خویش ایجاد نمایید.

خود را درگیر حرف و حدیث ها نکنید:

تمامی صحبت ها و رفتارها را جدی نگیرید و درصدد جواب به آنان نباشید. خویش را مشغول صحبت های ناراحت کننده و قضاوت های نابجای دیگر افراد نکنید و از موضعی بالاتر رفتار نمائید و نگذارید جوهای خاله زنکی دامن شمارا هم بگیرد.

فاصله تان را حفظ نمائید:

حریم شخصی تان را حفظ نمائید و زیادی صمیمی نشوید. افراط و تفریط در رفت و آمد برایتان مشکل ساز می شود پس در عین احترام و صمیمیت، فاصله تان را حفظ نمایید. همه چیززندگی شخصیتان را به خانواده شوهر نگویید.

با خانواده شوهر قطع رابطه نکنید:

هیچ گاه قطع رابطه با خانواده شوهر را به عنوان یک راه حل انتخاب نکنید چون قطع ارتباط با خانواده همسر به شدت بر روی همسرتان اثر گذار میباشد و موجب بر هم خوردن زندگیتان میگردد.

 

20 راز عروس خوب بودن

20 راز عروس خوب

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما, به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

نقاط ضعفتان را بشناسید:

در صورتی‌که میخواهید ارتباطی بهتر داشته باشید بایستی از شناخت خودتان شروع نمائید و نقاط ضعفتان را بشناسید و درصدد برطرف کردن این نقاط ضعف باشید.

برای مثال درصورتی که حساس و زودرنج میباشید، تلاش نمائید به خاطر مسائل کوچک غمگین نشوید و قوی تر باشید چون چنانچه قرار باشد شما سر هر موردی غمگین گردید، در خانواده غم و تشنج ایجاد میشود.

به خانواده همسرتان احترام بگذارید:

مدام احترام خانواده همسر خویش را داشته باشید و به آنان احترام بگذارید.

خونسردی خود را حفظ نمائید:

هیچ گاه در مقابل خانواده همسر عصبی نشوید و در صورتیکه صحبت آنان موجب عصبانیتتان شد نخست آرامش خویش را حفظ نمایید و در نهایت احترام با آنان برخورد نمائید.

آنان‌را درک نمائید:

در مقابل اخلاق و رفتار خانواده همسرتان جبهه نگیرید و گهگاه خویش را به جای آنان بگذارید و مسائل را از نظر آنان مشاهده کنید، آن وقت میباشد که خوب میتوانید علت اخلاق و رفتار آنان‌را درک نمائید و کمتر از دستشان عصبی میشوید.

نکات منفی خانواده همسرتان را به دیگرافراد نگویید:

نکات منفی خانواده همسرتان را برای دیگر افراد و خانواده خودتان بازگو نکنید. به آرامی و در یک فرصت مطلوب موضوعی که شما‌را به شدت آزرده خاطر کرده را به همسرتان گوشزد نمائید تا شوهرتان خودش مشکل را مدیریت نماید و موضع گیری میان شما و مادر شوهرتان ایجاد نشود.

دلخوری ها را به موقع برطرف نمایید:

اجازه ندهید احساسات بد در وجود شما انباشته گردد، چنانچه از موضوعی غمگین میباشید، دلخوری های ظاهرا کوچک را با همسرتان دربین بگذارید.

خود را با دیگر عروس های خانواده مقایسه نکنید:

طبیعی میباشد، عروس های قبلی خانواده رابطه دوستانه تری با مادرشوهرتان داشته و به وی نزدیک ترباشند چون آنان سال های بیشتری را در کنار هم زندگی کرده اند.

پس هیچوقت خود را با عروس های دیگر خانواده مقایسه نکنید و نگذارید حسادت و مقایسه کردن از همان روزهای نخست ارتباط شمارا خراب نماید و بپذیرید که تازه وارد میباشید.

آنان‌را نادیده نگیرید:

خانواده همسرتان را در مناسبت های مهم نادیده نگیرید و در مناسبت های اصلی در کنارشان باشید و برایشان کادو تهیه و تنظیم نمائید.

تعادل را رعایت فرمایید:

همان طور که زمانی خانواده تان مشکلی دارند و یا این که مریض میباشند، برایتان مشکلشان کم اهمیت نیست و از آنان احوالپرسی میکنید، از خانواده همسرتان نیز احوالپرسی نمائید و چنانچه کاری از دستتان بر میاید برای آنان انجام دهید.

قدردانی نمائید و متشکر باشید:

زمانی خانواده همسرتان کاری برای تان انجام میدهند، فکر نکنید که به خاطر پسرشان این کار وظیفه آنهاست، قدردانی نمایید و همواره سپاسگزار رفتارهای خوبشان باشید. استفاده از چند جمله تشکرآمیز آنان را ذوق زده می نماید.

اختلافات قبل از عروسی را فراموش فرمایید:

اختلافات قبل از عروسی را فراموش نمائید و مسائل را کش ندهید. تعارضاتی که در خرید عروسی داشته اید و اختلافاتی که بر سر مهریه وجود داشته را کنار بگذارید و تصور کنید او‌لین بار میباشد با خانواده همسرتان برخورد میکنید،

پس از وصلت یک ارتباط بهتر با خانواده همسرتان را پایه ریزی نمایید.

بدبین نباشید:

چنانچه پدر یا این که مادر همسرتان بنا بر تجربه خویش و دلسوزی پیشنهاداتی میدهند یا این که شما‌را نصیحت می نمایند، بدبین نباشید و درخصوص پیشنهادات و نصایح آنان طوری اخلاق و رفتار نمائید که خانواده خودتان میباشند.

از خانواده تان بیشتراز حد تعریف نکنید:

چنانچه دائما از خانواده تان در مقابل خانواده همسرتان تعریف نمایید، ممکن میباشد آنان در گیر سوء تفاهم شوند حتی چنانچه شما منظور خاصی نداشته باشید.

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x