فهرست مطالب

دستیابی به موفقیت در زندگی قسمت اول

دستیابی به موفقیت در زندگی

همه ی ما در زندگی شکست می خوریم اما واکنش ما نسبت به شکست مهم است ، نباید شکست را بپذیریم باید دوباره بلند شویم و دنبال موفقیت در زندگی باشیم . شکست برای شما درس زندگی و تجربه به همراه دارد. این درس ها شما را به چالش میکشد و انعطاف پذیری و میزان میل شما به یادگیری را افزایش میدهد.

دستیابی به موفقیت در زندگی
دستیابی به موفقیت در زندگی

1. تعیین اهداف برای موفقیت در زندگی : افرادی که هدفشان مشخص است و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کرده اند، شادتر از کسانی هستند که فقط اجازه می دهند زندگی برایشان اتفاق بیفتد و خودشان را مانند برگی میدانند که به هرطرف میرود. هیچ وقت منتظر اتفاقی از بیرون نباش که تو را خوشحال کند، هنگامی که تصمیم می گیری، جهان شرایطی را ایجاد میکند که به هدفت برسی.

2. موفقیت در زندگی با عدم ترس از شکست : ما فکر میکنیم که شکست چیز بدی است. هیچ کس همه کارها را کاملا درست انجام نداده است. اما اکثر افرادی که برخی از موفقیت ها را تجربه کرده اند، در برخی موارد شکست خورده اند.

 

 

3. ریسک کردن در حد عاقلانه برای موفقیت در زندگی : وقتی که ریسک کنید زندگی بیشتر سرگرم کننده و هیجان انگیز می شود اما باید در  انتخاب ریسک عاقلانه عمل کنید موقعیت ها ممکن است در بزنند، اما ممکن است خیلی منتظر نمانند.

4. یادگیری برای موفقیت در زندگی لازم است : هرچه بیشتر بدانید،متوجه می شوید که هنوز نمی دانید.برای موفقیت در زندگی هر روز به دنبال کسب دانش جدید باشید.

5. ساکن و بی تحرک نمانید: موفقیت یک روند تکاملی است برخی اهداف ممکن است یک شبه اتفاق بیافتند. بعضی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند، برنامه ریزی داشته باشید و طبق آن پیش بروید هر چند وقت یکبار پیشرفت خود را ارزیابی کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید. قطعا موانعی در راه رسیدن به اهداف  وجود خواهد داشت اما نباید تسلیم شوید. یاد بگیرید که آن را مشکل را حل کنید و پیش بروید.

 

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x