یک عروس با سیاست

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
یک عروس با سیاست
یک عروس با سیاست

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

یک عروس با سیاست

یک عروس با سیاست

یک عروس با سیاست

یک عروس با سیاست

یک عروس با سیاست این جملات را به مادرشوهر نمیگوید

رابطه میان مادر شوهر و عروس یک گفت و گو دیرینه میباشد ولی در‌این رابطه بعضی صحبت ها و جملاتی را نباید به مادرشوهر بگویید تا ارتباط بهتری داشته باشید.

جملاتی که نباید به مادر شوهرتان بگویید

چنانچه جدیدا ازدواج نموده اید و دوست دارید در دل مادر همسرتان جا باز نمایید و دلبرانه اخلاق و رفتار نمائید ، نباید از بعضی جمله ها هیچ گاه استفاده کنید .

بعضی از حرف هایی که میان عروس و مادر شوهر گفته می شود باعث ایجاد فاصله و کدورت میان آنان می شود پس همانطور که شیوه ی سخن با آنان مهم میباشد بایستی بدانید کدام بر زبان آوردن کدام صحبت ها باعث تیره و تار شدن رابطه های مادر شوهر و عروس می‌شود . برای اجتناب از استرس خانوادگی،

در این قسمت از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان جملاتی را آورده ایم که نباید به مادرشوهرتان بگویید.

از مادر شوهرتان غول نسازید :

پیش از اینکه به شما بگوییم کدام صحبت ها را نباید به مادر شوهرتان بزنید ، لازم میباشد ، بگوییم هیچ گاه از مادر شوهرتان غول نسازید ، وی نیز مانند همه ی مادران ، مهربان میباشد و عمری برای فرزندش که همسر و عشق شماست زحمت کشیده است ،

پس پیش زمینه های ذهنی درباره‌ی مادرشوهرهای دیگر افراد را از ذهن تان به دور نمایید و درباره مادرشوهرخودتان از همان نخست مثبت بیندیشید و به وی احترام بگذارید و عشق و محبت تان را به وی نشان دهید و هر چند وقت یکبار به دیدن وی روید.

جملاتی که عروس ها نباید به مادر شوهرشان بگویند
اخلاق و رفتار پسرت هم مانند شماست

همیشه برای حل اشتباهات خانوادگی و زناشویی این شما و همسرتان هستید که بایستی مسائل را بررسی و حل نمایید براین اساس وارد کردن خانواده ها و مادر شوهرتان به قضیه مشکلات شما‌را دو چندان می نماید.

پس هیچگاه مادر شوهرتان را مسئول عیوب همسر خویش ندانید و از اخلاق وی گله نکنید . این موضوع او‌را هم وارد مسائل شما می نماید و شوهرتان دیگر مسئولیت کارهایش را به عهده نمی گیرد.

اولویت من خانواده ام میباشند

طبیعی است خانواده خودتان بیش تر از خانواده همسرتان برای شما اهمیت دارند، ولی ظاهرا هم که شده به خانواده همسر و مادر شوهرتان نشان دهید که وی نیز برای شما مهم میباشد.

پس روزهای تعطیل به خانواده همسرتان نیز سر بزنید . با همسرتان تصمیم گیری نمایید که در تعطیلات نزد کدام یک از خانواده ها بروید . چنانچه شوهرتان میل دارد بیشتر با خانواده اش باشد، اشکالی ندارد که وقتی را با آنان تنها بگذراند.

در مواقع نیاز به کمکتان می‌آیم

تلاش نمایید هیچ گاه قول هایی را ندهید که عمل کردن به آنان برایتان مشکل است برای مثال به خانواده همسر و مادر شوهرتان نگویید که :چنانچه به چیزی نیاز داشتید روی کمک من حساب نمایید چون در صورت عمل نکردن به قولهایتان ، نزد آنان بی اعتبار میشوید و محبوبیت خویش را از دست می دهید .

بدین ترتیب به جای قول دادن تلاش نمائید وقتی را برای دیدن آنان اختصاص دهید و هر زمانی که توانستید و آنان نیاز به کمک شما داشتند ، برای کمک به آنان بشتابید.

من خودم برای زندگیم تصمیم میگیرم

مادر همسر شما خواستار شایسته ترین زندگی مشترک برای شما و همسرتان میباشد پس با دید منفی به وی ننگرید و از حرف های وی برداشت منفی نداشته باشید ممکن است پیشنهاد های مادرشوهر به شما احساس تحکم بدهد، البته خوب میباشد مثبت بیاندیشید و فرض نمایید که وی نیتش خوب است و از وی قدردانی نمایید و کار خودتان را بکنید.

چنانچه وی به تحمیل نظراتش ادامه داد ، از شوهرتان کمک بگیرید و با کمک همسرتان به مادر وی بگویید که بعضی از رفتارهایش را نمی پسندید.

شما چیزی از مذهب و سیاست نمی دانید

برای اینکه خانواده همسرتان با شما در گیر مشکل نشوند بهتر میباشد هیچ زمان وارد گفت و گو های سیاسی ،

مذهبی نشوید و در موضوعات حساس نظر خویش را اعلام نکنید چون این مبحث ها در بعضی از خانواده ها بسیار پر اهمیت میباشند و در صورت داشتن نظری بر خلاف نظر خانواده همسرتان ممکن میباشد ارتباط های شما با آنان تیره و تار گردد و یک شام خانوادگی تبدیل به صحنه نبرد شود ، در‌این‌حالت‌ چنانچه وارد بحث و دعوا گردید، هیچکس موفق نمیشود.

امیدوارم طلاهایت به من برسد

حتی چنانچه خانواده همسرتان ثروتمند میباشند و شما در مضیقه مالی قرار دارید ، هیچگاه طلب سهم الارث از آنان نداشته باشید چون این حرف نشان میدهد که شما در انتظار مرگ خانواده همسر و مادر شوهرتان میباشید و بدانید که شما حقی بر میزان دارایی مادرشوهرتان ندارید و گفتگوهای مربوط به ارث بایستی میان شوهرتان، خواهر و برادرهایش و پدر و مادرش باشند و هرگزشما نباید این گفت و گو ها را پیش بکشید.

برای دیدن شما وقت ندارم

چنانچه حقیقتا مشغله زیادی دارید و وقت زیادی برای دیدن مادر شوهرتان ندارید ، هیچ گاه به وی نگویید برای دیدنت وقت ندارم بلکه در چنین شرایطی پیشنهاد می شود با شوهرتان هماهنگ شوید و با مادرشوهرتان صحبت کنیدو با بخشندگی به وی بگویید که من میتوانم در زمان محدودی به دیدن شما بیایم تا وی هم توقعاتش را درست نماید و غافلگیر یا این که غمگین نشود البته هر زمان که فرصتی شد به دیدن شما هم می‌آییم.

یک عروس با سیاست

یک عروس با سیاست

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

کافیست پسرتان به دیدن شما آید

هیچ وقت به مادر شوهرتان نگویید که فقط کافیست پسرش را ببیند و وی به دیدنش برود و شما دوست ندارید با وی رابطه برقرار کنید . شما هم بایستی با آنان رابطه برقرار نمایید تا شوهرتان از اینکه همیشه در وسط ماجرا باشد، حس بیزاری نکند. فرزندان شما نیز با دیدن اخلاق و رفتار شما از شما تقلید می نمایند و در آینده همچنین رفتار می نمایند.

از دخترت طرفداری نکن

هیچ زمان از مادر شوهرتان توقع نداشته باشید در دعوای عروس و خواهرشوهری از شما طرفداری نماید چون مادران اکثر اوقات طرف دخترشان را میگیرند پس هیچ وقت در دعوای خویش و خواهر شوهرتان ،

مادر شوهرتان را دخالت ندهید و این دعواها بایستی میان خودتان بماند چون زمانی مادرشوهرتان را درگیر ماجرا میکنید در واقع از وی میخواهید طرف یک نفر را بگیرد.

لازم نیست نوه هایتان را ببینید

چنانچه با مادر شوهرتان اختلاف دارید ، هیچ وقت بچه ها را وارد این مسئله نکنید . خانواده همسرتان نیز مانند خانواده شما حق دارند که نوه هایشان را ببینند .

چنانچه به علت اخلاق و رفتار مادر شوهر یا این که پدر شوهرتان و تاثیر کردار آنان بر فرزندانتان ، آنان‌را از دیدن نوه هایشان محروم میکنید ،

نخست برای حل این مشکل شما و شوهرتان با هم از آنان بخواهید که از این اخلاق و رفتار دست بکشند وگرنه دیگر نوه هایشان را نمی بینند. مطمئن باشید آنان به خاطر نوه هایشان هم شده ، این رفتارها را تکرار نخواهند کرد.

اخلاق و رفتار با مادر شوهر

1.توصیه هایی که میتواند به تقویت رابطه های میان شما و مادرشوهرتان کمک کند:

2.هنگامی که مادرشوهر به منزل شما میاید کنارش بنشینید، با وی صحبت کنید و اجازه دهید به شما کمک کند.

3.درباره مادرشوهرخودتان از همان نخست مثبت بیندیشید.

4.در هر شرایطی به مادرشوهرتان احترام بگذارید.

5.زمان دهید تا در نگهداری از فرزندتان به شما کمک کند.

6.منتظر نباشید که وی نسبت به شما پیش قدم شودو بزرگ تر و کوچک تری را رعایت نمایید.

7.دلخوری های ظاهرا کوچک را با همسرتان در میان بگذارید.

8.خودتان را جای مادرشوهرتان بگذارید و قضایا را از دید وی مشاهده کنید.

9.برای مادرشوهرتان جمله های محبت آمیز بنویسید یا این که در مناسبت های متعدد به وی کادو بدهید.

10.به ایده های وی احترام بگذارید و در مقابل نصیحت هایش گارد نگیرید.

11.روز تولد مادرشوهرتان را فراموش نکنید.

12.هنگامی مادرشوهرتان کاری برای تان انجام میدهد، قدردانی نمائید.

13.بدی ها را فراموش نمایید و هیچ وقت نزد همسرتان بدگویی خانواده اش را نکنید.

14.در ابراز محبت به خانواده همسرتان و به ویژه مادرش، منتظر جواب مثبت نباشید.

15.از کنار برخی صحبت ها راحت بگذرید.

16.رفت و آمدها را به صورت متعادل میان دو خانواده برقرار نمائید.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x