راهکاری برای کودکان چاق

اشتراک گذاری این مقاله در ...

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

راهکاری برای کودکان چاق

راهکاری برای کودکان چاق

 

راهکاری برای کودکان چاق

راهکاری برای کودکان چاق

 

آنچه که حتما باید درباره ی چاقی کودکان بدانید:

یک سوم ازکودک ها در ایالات متحده اضافه وزن یا این که چاقی دارند و این تعداد همچنان زیاد می شود. کودک ها اشتباهات سلامتی و خطاهای مرتبط با چاقی کمتری به نسبت بزرگسالان دارند با این حال، خردسالان دارای اضافه وزن در معرض خطر بالا رفتن وزنشان در نوجوان ها و بزرگسالان می باشند و آنان‌را در معرض خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت قرار میدهند. آنان نیز بیشتر مستعد ابتلا به استرس، اندوه و ناراحتی و کمبود عزت نفس میباشند ولی این فقط دلایل چاقی خردسال ها نمی باشد و چیزهای اصلی تری در مورد سالم بودن آنان وجود دارد که در این مقاله به آنان پرداخته می شود.

عوارض چاقی در خردسالان چه میباشد؟

خردسالان به دلایل مختلفی در گیر اضافه وزن و چاقی میگردند که رایج ترین علل عامل های ژنتیکی، فعالیت نکردن بدنی، الگوهای غذا خوردن ناسالم و یا این که ترکیبی از این عامل ها میباشد.فقط در موارد کمی، داشتن اضافه وزن از یک خلل پزشکی مانند یک ایراد هورمونی ناشی می گردد.یک معاینه فیزیکی و مقداری تست خون قادر است احتمال بیماری خاصی را تحت عنوان علت چاقی رد نماید.

چنانچه اشتباهات وزنی در خانواده ها وجود دارند، ولی کلیه ی خردسالان باتجربه خانوادگی چاقی اضافه وزن ندارند کودکانی که پدر و مادر یا این که برادران و خواهرانشان دارای اضافه وزن می‌باشند، ریسک اضافه وزن در آنان زیاد می شود البته این میتواند به اخلاق مشترک خانواده ها مانند عادات غذا خوردن و کار هایشان ربط داشته باشد .

رژیم غذایی و سطح فعالیت بچه در انتخاب وزن وی اهمیت متعددی دارد.

امروزه بخش اعظمی از خردسالان زمان زیادی غیر فعال می باشند مثلا، به صورت میانگین، یک بچه هر روز حدود چهار ساعت زمان صرف تماشای تلویزیون می نماید.برای کامپیوتر و بازی های ویدئویی که به صورت فزاینده ای دوست داشتنی می گردند، تعداد ساعت‌های غیر فعال بودن می تواند بیشتر شود.

علت های چاقی در خردسالان
دلایل چاقی کودکان

چاقی در خردسالان ریسک ابتلا به چه بیماری هایی را بیشتر می کند؟

خردسالان تپل در معرض تعدادی از مشکلات و بیماری ها می‌باشند، مثلا:

کلسترول بالا

فشار خون بالا

بیماری قلبی اولیه

دیابت

مشکلات استخوانی

مشکلات پوستی مانند بثورات گرمایب، عفونت های قارچی و آکنه

دلایل چاقی بچه

چاقی خردسالان عوارضی را به دنبال دارد
چه‌طور می‌توانم بدانم فرزندم اضافه وزن دارد؟
شایسته ترین شخص برای انتخاب اینکه آیا فرزند شما اضافه وزن دارد یا نه، پزشک معالج فرزند شما میباشد. وزن و قد بچه شمارا اندازه گیری می نماید و BMI، یا این که شاخص توده بدنی را برای مقایسۀ این مقدار با معیار های استاندارد بررسی می نماید ، همینطور سن و الگوهای رشد فرزند شما‌را در نظر خواهد گرفت.

چه طور میتوانم به بچه تپل خویش کمک کنم؟

چنانچه فرزندتان اضافه وزن دارد،خیلی مهم میباشد که به وی اجازه دهید که بداند که شما از او حمایت می‌کنید. احساسات خردسالان درباره‌ی خودشان، اکثر اوقات بر پایه ی حس والدینشان راجع به آنان میباشد، و چنانچه فرزندانتان را با داشتن هر وزنی قبول نمایید، احتمال بیشتری دارد که آنان احساس بهتری نسبت به خودشان پیدا نمایند. همینطور مهم میباشد که با فرزندانتان درباره وزن آنان حرف بزنید و اجازه دهید آنان نگرانی خویش را با شما به اشتراک بگذارند.

پیشنهاد نمیشود که پدر و مادر به جهت وزن کودکشان، از فرزندانشان جدا شوند در ازای آن، پدر و مادر بایستی کم کم تمرکز فیزیکی و عادات غذایی او‌را در خانواده تغییر‌و تحول دهند. با مشارکت تک تک خانواده، کلیه ی عادت های سالم یاد داده میشود و بچه دارای اضافه وزن حس تنهایی نمی نماید.

 

راهکاری برای کودکان چاق

راهکاری برای کودکان چاق

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

کمک کردن به بچه تپل خودتان

چه طور میتوانم خانواده ام را در عادات سالم جای دهم؟
شیوه های متعددی برای جذب تک تک خانواده به عادات سالم وجود دارد، ولی افزایش فعالیت بدنی خانواده خیلی مهم میباشد که بعضی از روش های اجرای این کار عبارتند از:

یادگیری با مثال. چنانچه فرزندان ببینند که شما از نظر جسمانی فعال و مشغول میباشند، بیشتر احتمال دارد که فعال شوند و برای زندگی خویش فعالیت نماید.

فعالیت های خانوادگی برنامه ریزی نمائید که هرکسی ورزشی را انجام بدهد، مانند راه رفتن، دوچرخه سواری یا این که شنا.

درمورد نیازهای فرزندتان حساس باشید ، خردسالان دارای اضافه وزن ممکن میباشد در مورد شرکت در کار های خاصی غمگین شوند.

مهم میباشد که به وی کمک فرمائید تا بتواند فعالیت های بدنی که از آن لذت میبرد و خجالت نمی کشد یا این که برایش خیلی سخت نیست را پیدا نماید.

سعی نمایید تا میزان زمان و هزینه زندگی شما و خانواده تان را در کار های بی حرکتی مانند تماشای تلویزیون یا این که بازی های ویدئویی را کاهش دهید.

هر روشی که پدر و مادر درباره‌ی یک بچه با وزن بالا تعیین می نمایند، هدفش فعالیت های بدنی و رعایت رژیم غذایی سالم نیست، بلکه به حداکثر رساندن زمان هایی میباشد که شما و خانواده تان بایستی فعال و سالم باشید.

 

 

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x