logo

فهرست مطالب

حرفه ای شدن در هر کاری

حرفه ای شدن در هر کاری

حرفه ای شدن در هر کاری

حرفه ای شدن در هر کاری

برای حرفه ای شدن تو هر کاری اینو لازم داری

حرفه‌ای بودن در کار به پیشرفت و موفقیت شما کمک متعددی میکند که لازمه ی آن داشتن اخلاق های درست و خصوصیت های خاص در محیط کار میباشد.

نکات ریز اما بسیار اساسی برای ماهر شدن در هر کاری

اگرچه حرفه‌ای شدن نیاز به مهارت و استعداد منحصر به خودش را دارد ولی برخی از اشخاص عموما بهتر از دیگرافراد در شغل های متفاوت حرفه‌ای میشوند و به مقام بالایی می رسند.

چنانچه قصد دارید که در هر کاری به تخصص کافی دست پیدا نمائید، این قسمت از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان را تا آخر مطالعه نمایید تا متوجه گردید برای حرفه‌ ای شدن در هر کاری، به چه چیز هایی نیاز دارید.

تمایل زیاد به یادگیری

اشخاص ماهر مدام آماده یادگیری و پیشرفت در شغل شان می باشند. آنان به کوشش کردن ادامه میدهند. به خودشان درس می‌ دهند و منتظر مدیر یا این که مدیریت نمی‌ نشینند.

خودشان تمایل برای یادگیری دارند. آنان کیفیت کار خویش را ارتقاء می‌ دهند و چیزهای تازه را همیشه امتحان می نمایند و از خطا کردن در‌این مسیر ترسی ندارند، چون می‌ دانند که می‌ توانند از اشتباهات شان هم چیزهای متعددی یاد بگیرند.

شخص شاغل حرفه‌ای

تفکر مثبت داشتن

فکر مثبت یک راه‌حل بسیار اصلی برای ارتقا کیفیت کار میباشد، چون بخش کلیدی از یک محیط کار خوب را تشکیل می‌ دهد. فکر مثبت سبب می‌ گردد که به سایرافراد و خودتان انگیزه بدهید و احساس خوب داشته باشید.

خوش بینی و نگاه مثبت سبب می گردد که در مسیر بهتر کوشش نمایید و فعالیت داشته باشید و به هدف های تان نزدیک تر گردید.

حل کشمکش ها و مشکلات

زمانی که یک پیچیدگی یا این که کشمکش در دفتر کار اتفاق می افتد، اشخاص حرفه ای به‌دنبال حل موضوع می‌ روند. آنان تلاش می نمایند که ارتباطات اثرگذار را در کلیه جنبه‌ های ‌کاری حفظ نمایند.

در برخی شرایطی خنثی میمانند، دقت خویش را بالا می‌ برند و بزرگ می اندیشند و کوشش می‌ نمایند که با همکاری دیگرافراد، هر طور که شده این ابهام‌ ها و کمشکش ها را حل و فصل نمایند.

همیاری و کمک

داوطلب شدن برای انجام کار های اضافه تر و یاری دادن به دیگر افراد، علامت حرفه‌ای بودنِ اشخاص میباشد. این که شما زیاد سعی می‌ نمائید،

احتمالاً گروه و تیم متوجه این موضوع می‌ شوند و به کارتان ارزش می‌ دهند و همین سبب پیشرفت بیشترتان خواهد بود. اشخاص پیروز و ماهر در هر مرحله آماده یاری به دیگرافراد می باشند.

همکاری کردن

داشتن نظم و یکپارچگی

یکپارچگی رفتار اصلی اشخاص حرفه ای میباشد. آنان اعتماد و صداقت کافی را در تصمیم گیری هایشان به دیگرافراد نشان میدهند و در پی موفقیت تمام تیم میباشند و برای هدف کلی کوشش می نمایند.

وقتی که شما یکپارچگی در کارتان داشته باشید، بقیه افراد هم احساس امنیت در کنارتان دارند و به طبع کارهای تان عالی پیش می رود.

حرفه ای شدن در هر کاری

حرفه ای شدن در هر کاری

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

آرامش هنگام استرس

آرام ماندن در وضعیت استرس زا نشان دهنده این میباشد که شما حرفه ای عمل می‌ نمائید که مخصوصاً برای اشخاصی که با مشتری سروکله می‌ زنند، اهمیت بسیار متعددی دارد.

عوض این که روی وظایف تمرکز نمائید، تلاش نمایید که چند نفس عمیق بکشید و راه حلی برای اشتباهات و رنج‌ های کار پیدا نمائید. حفظ آرامش و خود باوری کمک می‌ نماید تا رقابت سالم را حتی‌در موقعیت دشوار ایجاد نمائید.

راه‌حل گرا

هنگامی که یک مشکل اتفاق میفتد، شخص ماهر به سرعت درپی ایجاد یک راهکار خلاقانه میباشد. عوض این که همیشه به خود مشکل فکر نماید، تلاش می نماید که یک راهکار برای حل موضوع ارائه دهد.

زمانی که شما بتوانید راه‌حل های خلاقانه و ایده های تازه داشته باشید، یعنی در کارتان ماهر میباشید. پس تلاش نمایید همیشه در‌پی راهکارهایی باشید که کارتان سریع ‌تر و آسان ‌تر پیش برود و در کل از اشتباهات پرهیز نمایید‌.

جلسه کاری

داشتنِ انگیزه بالا

شما بایستی بتوانید به خودتان انگیزه بدهید. این نشان میدهد که به استقلال رسیدید. مدیران و اشخاص موفق افرادی میباشند که خودشان عامل انگیزه به خویش میباشند.

شخصی که خودش انگیزه کافی داشته باشد، می‌ تواند وظیفه اش را کاملا انجام دهد، انرژی بگذارد و بتواند به اهدافش نزدیک گردد. یافت کردن شیوه های گوناگون برای انگیزه دادن به خویش، مانند ایجاد عادات سالم و یا این که سیستم پاداش دهی می‌ تواند به ارتقا کیفیت کارتان کمک کند.

رفتار مهربانانه

اشخاص ماهر در کمال بخشندگی با همکارانشان رفتار می‌ نمایند، به آنان کمک می نمایند، صحبت های خوب میزنند و دلیل انگیزه برای تیم و گروه میباشند.

درپی ایجاد احساس مثبت می‌باشند و فرقی ندارد این بخشندگی را در نوع لباس پوشیدن یا این که رفتار یا این که هر کار دیگری نشان میدهند که در بهبود فرآیند کاری به شدت اهمیت دارد.

مسئولیت پذیری

اشخاصی که در کنار شما کار می نمایند، توقع دارند که به عنوان یک شخص حرفه ای کارتان را صحیح و به موقع انجام دهید.

اشخاص ماهر مسئولیت پذیر می باشند و در‌پی عذر و بهانه‌ جویی نمی روند، مدام برای کارهایشان روی تقویم علامت می‌ زنند و نشان می‌ دهند که می‌ توانند کار ها را به خوبی انجام دهند.

در نتیجه در‌صورتی‌که نتوانند کاری را به اتمام برسانند یا این که به جلسه برسند، قطعا عذرخواهی می نمایند و مسئولیت خطا شان را می پذیرند‌.

عذرخواهی کردن

همکاری خوب

اشخاص حرفه‌ای میدانند که به چه شکل بایستی در کنار سایر افراد همکاری خوبی داشته باشند، به صورت اثر گذار با آنان رابطه برقرار نمایند و میدانند که بایستی تیم و مجموعه خویش را با مهارت های متعدد آشنا نمایند و به رضایت کلی فکر نمایند و در نتیجه فرصت ایجاد می‌ نمایند،

پروژه‌ های تازه را با همیاری یکدیگر به انجام میرسانند و میدانند که همیاری بهتر و اثر گذار می‌ تواند عامل رسیدن مجموع تیم به هدف کاری باشد.

اعتماد به نفس داشتن

داشتنِ خود‌با‌وری در محیط کار نشان می‌ دهد که شما شخص تاثیرگذاری می‌باشید. اشخاص حرفه‌ ای خود باوری کافی دارند. حتی به عنوان داوطلب در گروه های کاری تازه هم وارد می‌ شوند.

مدام پابرجا می‌باشند، هدفمند عمل می‌ نمایند و به بقیه افراد نشان میدهند که خود‌با‌وری کافی دارند و میدانند که در حال انجام چه کاری هستند.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x