برکات در عصر ظهور

فهرست مطالب

برکات در عصر ظهور

برکات در عصر ظهور

برکات و نعم فراوان در عصر ظهور

در عصر ظهور برکات و نعم فراوانی بر اهل زمین آشکار میشود. با عنایت امام زمان(علیه السلام) عقول اشخاص ترقی نموده و اخلاق و رفتار آنان کامل می گردد؛ قلوب مردم مملو‌از غنا و بی نیازی میگردد؛

ریا و دورویی از بین مردم رفته و امانتداری رایج می‌شود و ریشه های لاف و افترا قطع می‌شود. همینطور هیچ کس بر دیگری برتری نمی ورزد.

آنگونه که از متن های اسلامی استفاده می‌شود، در عصر ظهور برکات و نعم فراوانی بر اهل زمین آشکار میشود.

برکات در عصر ظهور

برکات در عصر ظهور

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما, به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

این برکات و نعم را در شرایط کلی می شود به دو گروه تقسیم نمود:

الف) برکات مادی

ب) برکات معنوی

که در پایین، با رعایت اختصار به جمعی از آن ها اشاره می‌شود:

1- برقراری عدالت:

وی مظهر عدلی است که همگان چشم به راه اویند، در زمان وی عدل چون نوروفروغ خورشید به درون خانه اشخاص نفوذ می نماید و عدل و داد وی شمول داشته و اشخاص بدکار و درستکار را فرا میگیرد؛

همینطور با ظهور وی کتابهای آسمانی انبیای پیشین، بدون هیچ انحرافی عرضه می‌شود و وی در میان اهل تورات با تورات و در میان اهل انجیل با انجیل و با اهل قرآن با قرآن قضاوت می نماید. درآن زمان حق هر که به وی بازگردانده می گردد.

2- ایجاد امنیت:

در زمان حکومتش امنیت درسرتاسر زمین تامین می گردد؛ اشرار هلاک خواهند شد؛ فتنه گرها و غارتگرها نابود می گردند و در راهها امنیت کامل برقرار می شود.

3- رغبت و رو آوردن مردم و اهل ادیان به آئین و دیانت:

بر اساس روش مطلوب دعوت آن حضرت، مردم با رغبت و تمایل به آئین و عبادت خداوندی روی میاورند و رانده شدگان از آیین به سوی آشیانه های آرام بخش خود بازمی گردند و در حکومت وی بدعتها و شرک ها و ستمگری ها ریشه کن می‌شود.

4- پیشرفت محاسن اخلاقی و قوه های عقلانی:

با عنایت امام زمان(علیه السلام)عقول اشخاص ترقی نموده و اخلاق و رفتار آنان کامل می گردد؛ قلوب مردم مملو از غنا و بی نیازی می گردد؛ دورویی از بین مردم رفته و امانتداری رایج می‌شود و ریشه های لاف و بهتان قطع می شود. همینطور هیچ کس بر دیگری برتری نمی ورزد.

5- پیشرفت دانش و علم:

علاوه بر دو قسمت علم که پیش از ظهور بوسیله پیامبران آورده شد‌ه‌است، بیست و پنج حرف (قسمت) دیگر دانش بوسیله آن حضرت آشکار می‌شود. آن حضرت دانش و علم را همچون عدل و داد در سرتاسر زمین منتشر می سازد و با عنایت آن حضرت علم در قلوب مؤمنین قرار میگیرد.

6- همراهی طبیعت با مؤمنان:

بدلیل ملازمت و همراهی اهل ایمان با موعود، برکات آسمانی و زمینی بر مردم روان می گردد و زمین برکات خویش را خارج می سازد. آسمان باران خویش را می بارد؛ درختان، میوه خویش را به ثمر می نشانند و زمین گیاهان خویش را می رویاند.

7- رفاه اقتصادی عموم جامعه:

در زمان طلایی ظهور، عموم با حاکمی بسیار بخشنده مواجه هستند. حضرتش آن چنان اموالش را میبخشد که کسی پیش از وی نبخشیده باشد. بدلیل امنیت اقتصادی حاکم بر دنیا، عموم به زراندوزی و جمع کردن اموال نیازی نخواهند داشت.

8- رفاه اجتماعی:

در آن زمان، نهرها لبریز آب گردیده و به اطراف زمین کشیده میگردند و همه کس در همه جا از نعمت آب برخوردار‌است.

در آن زمان دامها بر روی زمین فراوان می گردند و عموم از فواید آنان برخوردار می شوند و خیر و برکت به دست مهدی (علیه السلام)زیاد می‌شود به نحوی که زمین به دست آن حضرت با صفا و باطراوت می شود.

9- تداوم حکومت صالحین بر کره زمین تا روز قیامت:

حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)شروع حکومت آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)میباشد بر روی زمین و همان حکومت صالحین میباشد که قرآن به آن وعده داده است ونیز وعده آن در تورات و زبور و بقیه کتاب های آسمانی نام برده است .

برای حکومت صالحین مدت زمان مشخصی انتخاب نگردیده و آن حکومت تا روز محشر ادامه خواهد داشت.

10- پیروزی نهایی:

آنچه برای حضرت مهدی (علیه السلام)تقدیر شد‌ه‌است، پیروزی پایانی و دائمی میباشد نه چیز دیگر؛ بنابر این ایشان همانند پدرانشان دربین عموم میباشد.

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

 

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x