رفتار درست با همسر نابارور

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رفتار درست با همسر نابارور
رفتار درست با همسر نابارور

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

رفتار درست با همسر نابارور

رفتار درست با همسر نابارور

 

رفتار درست با همسر نابارور

رفتار درست با همسر نابارور

رفتار درست با همسری که نمیتواند بچه دار شود

در‌حالتی که همسرتان نابارور است و نمی تواند بچه دار شود و شما نمیخواهید او‌را از دست بدهید بایستی شایسته ترین برخورد ممکن را با وی داشته باشید.

روش برخورد با همسر نابارور و همسری که نمیتواند بچه دار شود

یکی‌از مشکلات و گرفتاری های زوج های جوان بچه دار نشدن و ناباروری است که نزدیک به 10 تا 15 درصد زوج ها وجود دارد. برخلاف نظریه خانواده های ایرانی اختلال ناباروری زوجین میتواند از هر دو آنان باشد و تنها زن در‌این زمینه تقصیرکار نیست.

مطلب این بخش از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان سعی دارد توضیحاتی در رابطه ی شیوه ی برخورد همسر با مشکل ناباروری بدهد، با آموزش این مهارت شیوه ی واکنش با این مشکل را یاد بگیرید و همیشه و در همه حال کنار همسرتان باشید.

مشکل ناباروری

حمایت مالی و عاطفی از همسر

وقتی که برای حل مشکل ناباروری به پزشک مراجعه می‌گردد، دکتر با گرفتن آزمایشاتی تعیین می نماید که مشکل بچه دار نشدن از کدام یک از زوجین میباشد. در‌این وضعیت است که همه چیز آماده دلگرمی یا این که دلسردی این زوج ها از هم میباشد.

مرد یا این که زنی که اختلال ناباروری از اوست در‌این زمان احساسات منفی در خویش پیدا می نماید و با خویش فکرمیکند:من درد سر سازم، نکند زندگی ام از هم بپاشد و همسرم رهایم نماید، پروردگار به خاطر من به همسرم هم فرزند نمی دهد.

چنانچه شما هم این وضعیت را تجربه میکنید در آغاز با حجم زیادی از دلواپسی ها و ابهامات روبرو میباشید البته بایستی بعد از آن به خودتان بیایید و برای سپاس از زحمات همسرتان از وی حمایت مالی و عاطفی کنید یعنی او‌را برای معالجه نزد دکتر ببرید و نیز اورا ساپورت عاطفی کنید و به وی بگویید من وتو نداریم، مثل همه ی سالها که کنار هم مشکلات را حل کردیم این مشکل را هم حل می‌کنیم.

برخورد با همسر

سهیم دانستن خویش در دلواپسی وی

وقتی که همسرتان در مییابد که نابارور میباشد، دنیایی از استرس و اضطراب به وی وارد می گردد. این استرس ها ممکن است به رابطه ی خصوصی شما نیز کشیده شود بنابر این در‌این زمان با یکدیگر کلام بزنید و همسرتان را درک نمائید.

حرف زدن با همسر و درک وی باعث می گردد وی هر چه در دل دارد برای شما بگوید و حتی‌د‌ر آغوش شما ناله نماید پس هیچگاه آغوشتان را از همسرتان دریغ نکنید. انجام این کارها و هم دردی کردن با همسر از حجم استرس های وی می کاهد و به معالجه ناباروری وی کمک می نماید. استرس و اضطراب یکی‌از عامل های اساسی ناباروری میباشد.

گهگاه نیز همسرتان از شما تقاضا دارد که تنهایش بگذارید، در‌این وضعیت خوب میباشد اجازه دهید تنها باشد البته پس از سپری شدن چند ساعت با صحبت و عمل صادقانه به وی نشان دهید که وی برایتان بیشتر از بچه می ارزد و زندگی بدون بچه هم ادامه دارد و به صورت کلی زندگی با اوحتی بدون طفل نیز برای شما زیبا میباشد.

 

رفتار درست با همسر نابارور

رفتار درست با همسر نابارور

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

تاثیر ناباروری در طلاق

ایجاد فضا و دنیای دونفره

هنگامی در‌این موقعیت قرار گرفتید همراه و یار همسرتان باشید و به وی نگویید «مشکل توست خودت پیگیری کن». این سخن روح و روان همسرتان را برهم می ریزد پس عالی میباشد در‌این حالت به همسرتان بگویید :

ما باهم این مشکل را حل میکنیم و به نظرت چقدر می‌توانیم برای حل مشکلمان هزینه کنیم؟ یا این که به نظر تو میتوانیم از چه افرادی راهنمایی بگیریم؟ و چقدر از وقتمان را درباره این مشکل حرف بزنیم تا تمامی لحظاتمان را تحت تأثیر نگذارد؟

همسر بیمار

پر کردن جای خالی بچه

فضای خالی وجود بچه در زندگی را تا‌وقتی‌که به مشیت الهی بچه دار شدید با انجام کارهایی مانند:اشتغالِ هر دو طرف به کار، فعالیت های فرهنگی هنری، فعالیت های ورزشی، کارهای خیریه و حتی همیاری و شرکت کردن در حمایت از خردسالان بی سرپرست یا این که بدسرپرست، مسافرت های دونفره، شرکت در دوره های دوستانه، شرکت در کلاس های آموزشی مباحث مورد عشق و علاقه و… پر نمایید.

کنار آمدن با نازایی و ناباروری

برای اکثری از همسران تحمل نداشتن فرزند و ماندن در کنار همسر، کابوس میباشد، ولی خیلی ها می‌توانند با انجام کارهای زیر با نازایی خویش کنار آیند:

آرام باشید، زیرا آرامش، فرآیند معالجه شما‌را سرعت میبخشد.

رابطه عاطفی تان با همسرتان را افزایش بدهید و برای وی تسلی خاطر باشید.

نازایی یاس و ناامیدی به همراه دارد، خوب میباشد با هم به تفریح بپردازید تا از فشار روانیتان کاسته شود.

بسیاری از روند درمان نازایی زمانبرند، خوب است به هم مهلت دهید و یکدیگر را به ادامه راه دلگرم نمائید.

تمامی راه ها به فرزند تمام نمی شود هم اکنون فرصت مناسبی برای برنامه ریزی در راه رسیدن به هدف های بزرگ زندگی تان میباشد.

نبود بچه در زندگی

این نکات را هم به خاطر بسپارید

طبق فرمایش امام علی که میفرمایند:«فاش کردن راز زندگی، ارزش شخص را کم می نماید. » مشکل اساسی ناباروری خویش و جزئیات رابطه خصوصیتان را به خانواده و دیگرافراد نگویید.

تعیین مقصر از حل شدن مسئله نمی کاهد پس باهمفکری بایکدیگر به جای اتلاف انرژی تان، مشکلتان را حل نمائید.
در جمع های دوستانه و خانوادگی از یکدیگر دفاع نمایید و پشتیبان هم باشید.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x