رفتار با همسر افسرده

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

رفتار با همسر افسرده

رفتار با همسر افسرده

 

رفتار با همسر افسرده

رفتار با همسر افسرده

همسر افسرده تان دوست دارد بدانید که …

اطرافیان نقش بسیار مهمی در معالجه شخص افسرده دارند و در‌این میان نقش همسر از همه پرنگ تراست ، همسر میتواند با اخلاق درست خویش از میزان درد و سختی مریض بکاهد و روند بهبودی را در او‌ تسریع بخشد .

چه‌طور با همسر افسرده و مبتلا به مشکلات روحی اخلاق و رفتار کنیم

ابتلا به افسردگی در طی زندگی یک نفر از هر چهار خانم اتفاق می افتد. پس نباید این بیماری را تنها مختص اشخاص ضعیف دانست. بعضی معتقدند میزان ابتلای آقایان به افسردگی نصف خانم ها میباشد البته عامل های اجتماعی و محیطی موجب تشخیص ندادن بیماری آن ها کمتر از خانم ها می‌گردد .
نقش روابط مریض با نزدیکان و به ویژه همسردر ارتباط با افسردگی دارای اهمیت میباشد . دور و بری ها نقش بسیار مهمی در معالجه شخص مریض دارند و در این میان نقش همسر از همه اصلی تر میباشد ،

همسر قادر است از میزان درد و سختی مریض بکاهد و فرایند بهبودی را در او سریع تر نماید . بارعایت موارد زیر میتوانید به همسر افسرده خویش کمک نمایید تا بهبود یابد .

شیوه ها و اصول اخلاق و رفتار با همسر افسرده
تشخیص به موقع افسردگی

تشخیص به موقع افسردگی مهمترین کمکی میباشد که همسرمی تواند به همسر افسرده اش نماید. در صورت مشاهده علائم افسردگی دراولین قدم همسرتان را نزد دکتر متخصص ببرید و در صورت تشخیص افسردگی کمک نمایید دستورهای کارشناس در رابطه با مصرف دارو یا این که شرکت در جلسات روان درمانی، را انجام دهد .

تشخیص افسردگی

از خصوصیت های بیماری افسردگی بیشتر بدانید

برای مثال عواملی که سبب سوِء برداشت از اخلاق و رفتار شخص مریض و مشکلات بیشتر می گردد عدم اطلاعات صحیح درباره افسردگی میباشد . درک، بینش، حس ، اعمال و تحمل شخص از عوامل می باشند که تحت تاثیر افسردگی قرار میگیرند.

بیشتر اشخاص افسرده در زندگی صرفا به اتفاقات تلخ دقت دارند و دیگرافراد را در خطاهای خویش تقصیرکار میدانند. بایستی بدانید یکی‌از خصوصیت های بیماری همسرتان ایراد گرفتن میباشد ، پس غمگین نشوید.

دقت نمایید که همسرتان قصد آزاردادن شما‌را ندارد و این رفتارها نشانه بیماری وی میباشد. نشانه های افسردگی در اشخاص گوناگون ، مختلف میباشد.

هنگامی رابطه زناشویی آسیب می بیند

ارتباط زناشویی از اولین مسائلی میباشد که طی بیماری افسردگی همسرمان میتواند آسیب ببیند. باورهای غلط و تفکرات غیرمنطقی در رابطه دیگر افراد ازجمله علائم اشخاص افسرده میباشد .این باورها برای دیگر افراد بسیارنامطلوب میباشد.

عموما شخص افسرده، معمولی ترین رفتارهامثل دیر پاسخ دادن به تلفن را به عجیب ترین شکل ممکن تعبیروتفسیر می کندوآن رابه معنای طردشدن، بی علاقگی همسر یا این که لجبازی وی برداشت می نمایند.

آشنایی این باورها به شماکمک می کندتا از همسرتان کمتر برنجیدو بتوانید با صبربیشتری در کنار همسرتان باشید .

اخلاق و رفتار مطلوب با همسر افسرده

با وی بحث نکنید

اشخاص افسرده غالباً احساسات و برداشت های افراطی دارند. چنانچه همسرتان چیزهای غلط و غیرمنصفانه گفت، با وی دعوا نکنید وبه وی ثابت نکنید زندگی بد نیست یا این که وی آدم خوبی میباشد.

این روش واکنش میتواند سبب گردد وی عشق و علاقه ای به صحبت با شما نداشته باشد، بیشتراحساس تنهایی نماید و شدت افسردگی وی بیشتر شود. وقتی که همسر افسرده تان بیان میکند «هیچ کسی درین دنیا به فکر من نیست.» با این جمله به وی یاد آور گردید«خیلی تلخ میباشد که‌این حس را داری، برای بهبودی شرایط چه کاری می‌توانم انجام دهم ؟»

فرزند خویش را فراموش نکنید

چنانچه فرزند دارید از همان ابتدای ابتلا به بیماری خوب میباشد با وی صحبت کنیدو وضعیت را مطرح نمایید. وقتی که کودکان با تغییر‌و تحول اخلاق و رفتار پدر و مادر مواجه می گردند در گیر اضطراب میشوند. درصورت آسیب رابطه ی عاطفی فرزندتان با یکی‌از والدینش درین حالت وظیفه شما دوبرابرشده و بایدتا بهبود نسبی وضعیت ، رابطه قوی تری با فرزندتان برقرارکنید .

 

رفتار با همسر افسرده

رفتار با همسر افسرده

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

درمان افسردگی همسر

چنانچه تو افسرده ای، من هم خسته ام

در‌حالتی که احساس کردید که دیگر تحمل همسر افسرده تان را ندارید و هرچه شما انرژی صرف وی میکنید در مقابل پاسخی دریافت نمیکنید یا این که به صورت کلی دیگر نمیخواهید همسرتان را بببینید و از وی خسته شده اید ،

خوب است پیش از اینکه به فکر طلاق بیفتید ،ادای قهرمانان را در نیاورید و به یک مشاور مراجعه نمایید چون این تصمیم شما بر اساس فکر و منطق نیست و تصمیم احساساتی میباشد که شما برای دوره ای نه چندان طولانی گرفتار آن بوده اید.

خودتان را تمیز نکنید

درمان افسردگی همسرتان معمولاً زمان بیشتری میبرد که‌این صرف زمان باعث خستگی و عصبانیت شما می گردد پس خوب است در‌این حالت مقداری به فکر خویش باشید و صحیح و کامل غذا بخورید، ورزش نمایید، خواب کافی داشته باشید،

با دوستان و نزدیکان ارتباط برقرار فرمایید و تفریحات خویش را از یاد نبرید البته بایستی در‌این امور تعادل را رعایت نمایید چون این فرآیند سبب دلخوری همسرتان می‌شود و وی گمان می نماید که او‌را درک نمیکنید .

درمان افسردگی همسر

توقع انجام صحیح امور را نداشته باشید

اشخاص افسرده درطی روز انرژی کمی دارند و خیلی از کارهای روزانه شان را نمی توانند انجام دهند ممکن میباشد که خانم تا آمدن همسرش از سر کار نتوانسته باشد ظرف های ناشتایی را جمع نماید یا این که یک آقا کارهایی که قرار بوده از صبح انجام دهد را نتوانسته باشد انجام دهد.

در‌این وضعیت احتمالاً همسرافسرده تان از دست شما عصبانی هم می‌شود چون اورا تنها گذاشته اید. برای تحمل اینگونه شرایطی خوب است با همسر افسرده تان به انجام ورزش بپردازید چون داشتن فعالیت بدنی به معالجه افسردگی کمک می نماید و شما نیز میتوانید از فواید ورزش کردن برخوردار گردید چون تنش تان کم شده و رابطه شما و همسرتان بهبود پیدا می نماید.

شما تقصیرکار نیستید

احساساتی که معمولا همسران اشخاص افسرده با آن دست و پنجه نرم می نمایند احساس تقصیر و گناه میباشد .

همسران اشخاص افسرده گمان می نمایند که در بیماری همسرشان مقصرند معمولاً ترکیبی از عامل های درونی مثل تغییر‌و تحول میزان مواد شیمیایی در مغز و عامل های بیرونی مثل از دست دادن عزیزان یا این که وجود باورهای غیرمنطقی سبب بیماری افسردگی می‌گردد در عین حال یادتان باشد شدیدترین افسردگی ها هم معالجه می گردند و قرار نیست شرایط شما ماه ها یا این که سال ها این چنین باقی بماند .

راهکار اصلی

هیچ چیز مانند یاد پروردگار آرامش بخش نیست و به همین علت میباشد که اشخاص مذهبی کمتر به افسردگی مبتلا میگردند چون معنویت ویاد آفریدگار سبب می‌گردد که دل ها آرام بگیرد ، یاد پروردگار و معنویت به شما هم میتواند کمک کند و هم میتواند در بهبود بیماری همسرتان تسریع بخشد.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x