فهرست مطالب

چگونگی رفتار زوج های موفق

چگونگی رفتار زوج های موفق

چگونگی رفتار زوج های موفق

چگونگی رفتار زوج های موفق

 

زوج های موفق و خوشبخت چگونه رفتار می کنند؟

با همسرتان حرف بزنید به صحبت هایش گوش دهید و از کنار هم بودن با انجام کارهای لذت بخشی مثل دیدن فیلم لذت ببرید تا زوج موفقی باشید.

بین زوج های موفق چه نکات مشترکی وجود دارد؟

بیشتر اشخاص در زندگی مشترک تجربه هایی را با امتحان و خطا به دست میاورند که فهمیدن این تجربه ها به زوج های جوان کمک می نمایند، در زندگی موفق باشند و ازدواج شادتری داشته باشند .

در صورتی که شما نیز یکی‌از این زوج های جوان و موفق میباشید و یا این که در آستانه دوران نامزدی یا این که ازدواجید ، خوب میباشد نکاتی را بدانید و از آنان در زندگیتان استفاده نمائید.

زوج های موفق همیشه در فکر خوشبختی همسر خویش و خانواده می باشند و به یکدیگر دقت می نمایند و به قابلیت های هم اعتقادوباور کامل دارند .

خصوصیت زوج موفق
نکات مشترک میان زوج های موفق

دربین زوج های موفق چه خصوصیت یکسانی وجود دارد ؟
زوج های موفق دعوا می نمایند

اطلاعات متعددی وجود دارند که نشان میدهند جروبحث ها موثر میباشند و چنانچه زوجی با یکدیگر بر سر چندین مسئله توافق ندارند و بحث میکنند به معنای فروپاشی ارتباط آنان نیست. تاوقتی‌که بین زوج ها کنش و برخورد های مثبت وجود داشته باشد ، مشکلی پیش نمی آید.

کنش و واکنش های مثبت در میان زوج ها میتوانند دعوا های موءثر، بیرون رفتن، ابراز محبت یا این که حق شناسی باشد. در صورتی که همیشه احساسات خویش را از همسرتان پنهان میکنید و در حال ایجاد رنجش و کینه میباشید ،زندگی مشترک شما در حال فروپاشی میباشد .

روش دعواکردن زوج های موفق

زوج های موفق بایستی نیازهای خویش را بشناسند و درباره‌ی آنان حرف بزنند. لحظه ای که یکی‌از زوج ها می پندارد طرف مقابل بایستی نیازاو را بشناسد، احتمالاً خویش را برای تجربه ناکامی و ناامیدی آماده می نماید. به‌این نکته دقت نمائید که هیچ کس نمی تواند ذهنیت شما را بخواند.

چگونگی رفتار زوج های موفق

چگونگی رفتار زوج های موفق

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

زوج های موفق گوش می نمایند

یکی‌از مهمترین مانع های حل مشکلات این میباشد که زوج ها دوست ندارند به صحبت های یکدیگر گوش نمایند ، ولی بایستی بدانید همان قدر که دوست دارید نیازهای خویش را بازگو نمائید و گوش شنوایی برای این کار داشته باشید ، بایستی صحبت های طرف مقابلتان را نیز بشنوید ، اکثری از زوجین صحبت های طرف مقابل خویش را می شنوند، بدون آنکه ادراک درستی از آن داشته باشند.

در‌صورتی‌که شما هم در گیر مشکل میباشید، صحبت های طرف مقابل را تکرار کنیدو به طور مؤثر به صحبت های وی گوش دهید. مثلا به همسر خویش بگویید:آنچه از تو شنیدم این است که زمانی فلان کار را انجام می دهم، تو حس خوبی نداری؟

زندگی زن و شوهر موفق
باهم حرف بزنید و به هم گوش دهید
زوج های موفق احساسات خویش را بدون منفی نگری درک می نمایند

زوج های موفق از زبان مثبت برای حل مشکلاتشان استفاده می نمایند و زوج های دارای مشکلات معمولاً نقد های متعددی از یکدیگر می کنندکه این نقدها موجب تحقیر عمیق میگردد و شخص دیگراحساس با ارزش بودن نمی نماید.

زوج ها برای رویا رویی با منفی گری بایستی از زبان مثبت استفاده نمایند به طور نمونه بابیان ویژگی های مثبت طرف مقابلشان ، به مکالمه بپردازندوبدون گرفتن حالت دفاعی، احساسات همسرشان را بشنوند. همینطور زوج ها نباید الزاماً به توجیه احساساتشان بپردازند وگاهی بایستی بدون وقفه آنان‌را به زبان آورد.

زوج های موفق با یکدیگر توافق می نمایند

زوج هایی که زندگی مشترکشان دوام بیشتری دارد، به شدت معاشرتی میباشند. برای دوام بیشتر زندگی مشترک و ادامه ارتباط ، زوج ها بایستی خود را با طرف مقابل سازگار نمایند و تغییر‌و تحول نمایند.

هیچ وقت زندگی سیاه وسفید نیست و همیشه اینطور نیست که در زندگی مشترک حق با یک نفرباشد و نفردیگراشتباه نماید. در زندگی مشترک رنگ خاکستری هم وجود دارد و زوج های موفق درپی خاکستری می گردند تا هر دو به راحتی با یکدیگر سازگار شوند.

لذت بردن زوج های موفق از گذراندن وقت با یکدیگر

برای ایجاد ارتباط به دو عنصر سعی و فرصت نیاز دارید، به‌این معنا که بایستی در ارتباط باشید و وقتی را به یکدیگر اختصاص دهید . به صورت نمونه بعضی از زوجین تمام روز را به یکدیگر پیام میدهند وبرخی دیگر به یک ارتباط تلفنی در حین ناهار اکتفا می نمایند ، بعضی پایان هفته را به تماشای یک فیلم می نشینند و افرادی نیز هفته ای یک بار برای صرف شام بیرون میروند، کلاً این رابطه برای هر زوجی مختلف میباشد.

تمامی اشخاص مشغله های روزانه ی خویش مانند شغل، خانواده و دوستان را دارند البته با اهمیت دادن به زمانی که با همسر خویش میگذرانند، میتوانند سبب تداوم زندگی مشترک و شادی بخش شدن آن شوند.

رابطه زن و شوهر موفق
لذت بخش کردن زمانی که با هم میباشید
احترام به خانواده یکدیگر از خصوصیت های زوجین موفق

احترام متقابل نسبت به طرفین و خانواده های یکدیگر و همینطور کنار گذاشتن احساس امنیت و تقویت احساس مشترک بودن در زندگی از سایر ویژگی های زوج های موفق میباشد.

استفاده از کلمه های جادویی یکی از دیگر ازویژگی های زوج های موفق

«دوستت دارم»، «ممنونم» و «عذر میخواهم»؛ این ها لغات جادویی میباشند که در یک ارتباط سالم زیاد شنیده میشوند.

با هم تصمیم میگیرند

در زندگی مشترک تمامی تصمیم ها را یک طرفه نگیرید ، از دیدن فیلم گرفته تا داشتن کودک ، در زندگی مشترک لازم میباشد زوجین با یکدیگر تصمیم بگیرند و به صحبت های یکدیگر گوش نمایند .به طور نمونه چنانچه یک بار برای فیلم مورد علاقه یکی به سینما رفتید دفعه بعد نوبت دیگری میباشد که فیلم خودش را تعیین نماید!

نکات مشترک زوج های موفق
تصمیم گیری و توافق با شریک زندگی
همدیگر را در آغوش میگیرند

یک کار معمولی مانند در آغوش گرفتن میلیون هزاران احساس را منتقل می نماید، زوج های خوشبخت بدون هیچ محدودیتی همسرشان را در آغوش میگیرند. چنانچه همسرتان لحظات دشواری را مانند یک روز دشوار کاری یا این که بیماری را میگذراند ، در آغوش شما همه چیز تغییر‌و تحول می نماید.

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

 

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x