فهرست مطالب

چطور اختلافات دوران عقد را حل کنیم؟قسمت اول

چطور اختلافات دوران عقد را حل کنیم؟

نامزدی با همه شیرینی‌اش، روزگار پرتنشی میباشد. بسیاری از اختلاف نظریات و مشکلات در این زمان می تواند نمایان شود. داشتن مهارت کافی در کنترل اوضاع و بهبود روابط عاطفی یکی‌از اصلی‌ترین کارهایی میباشد که بایستی پیش از ازدواج یاد بگیریم.
تعارض‌ها و کشمکش‌ها به صورت طبیعی در هر رابطه‌ای به وجود می‌آیند البته آنچه دوام ارتباط شما‌را تضمین می‌نماید این است که بدانید با چه روشی با آن‌ها رو به رو گردید.از همین نخست مهارت های اصولی را بیاموزید و بکار ببندید.

چطور اختلافات دوران عقد را حل کنیم؟

گفت‌وگو کنید

اکثری از مردها بر این باورند که زن‌ها هیچ‌گاه سراغ اصل مطلب نمی‌روند، اکثری از زن‌ها هم فکر‌می‌کنند مردها هنگام گفت‌وگو، تند و خشن می باشند. ما نمیخواهیم صدق یا نادرستی این باورها را ثابت کنیم، بلکه قصد داریم پاره ای از مهارت‌های گفت‌وگو با شما سخن بگوییم؛ مهارتی که به شما کمک می‌نماید، فارغ از جروبحث و دعوا، عامل ناراحتی‌تان را بگویید و با انتقال یک پیام کامل از تکرار موارد شبیه آن جلوگیری کنید.

احساس‌تان را ابراز کنید

این‌که بتوانید مشکلات را مستقیم و بدون حاشیه بیان نمائید یک قسمت گفت‌وگوی کامل میباشد. در مرحله بعدی شما می بایست احساستان را نیز بگویید احساسی نظیر من ترسیدم، من نگران شدم، من احساس تنهایی کردم. به عنوان مثال در صورتی‌که همسرتان تولد مادر شمارا فراموش نموده است، علاوه بر بیان کردن این مساله که از وی به جهت این فراموشکاری ناراحت شده‌اید مطرح کنید که شما چه احساساتی از این فراموشی داشتید. برای مثال بگویید من حس کردم مسائل خانوادگی برایت چندان اهمیت ندارد. زمانی احساستان را برای همسرتان بیان می‌کنید، او متوجه عمق رنجش شما میشود.

چطور اختلافات دوران عقد را حل کنیم؟قسمت اول

 

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x