logo

فهرست مطالب

توجه به رفتار همسر

توجه به رفتار همسر

توجه به رفتار همسر

توجه به رفتار همسر

قبل از ازدواج حواستان به‌این رفتارهای همسرتان باشد

دوران نامزدی و روزهای پیش از وصلت بهترین فرصت و زمان برای شماست تا همسرتان را بیشتر بشناسید ، چنانچه رفتاری از وی دیدید که نگران کننده بود به آسانی از کنار آن عبور نکنید.

رفتارهای نگران کننده همسرتان را پیش از ازدواج بشناسید

زمانی شخصی را به عنوان همسر آینده خویش تعیین میکنید باید به‌این نکته دقت داشته باشید که شما در زندگی مشترک با وی فقط به صورت خوشگل و شرایط مالی مناسبش نیاز ندارید بلکه مهم تر از اینها اخلاق اوست که زندگی زناشویی را برای شما به سمت آرامش یا این که شاید هم تنش هدایت می نماید پس پیش از وصلت و در مدت معین شده برای شناخت بیشتر کمی زیرکانه تر به اخلاق و حرکات وی توجه نمایید تا مبادا پس از شروع زندگی مشترک خویش را برای انتخاب اشتباهتان سرزنش نمایید.

در ادامه ی این قسمت از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان به خصوصیت های شخصی همسر نامناسب خوا‌هیم پرداخت ؛

خصوصیت هایی که شما‌را بایستی نگران نماید.

12 ویژگی نگران کننده همسرتان که پیش از ازدواج میبینید
1- محدودیت های خاص ذهنی دارد

چنانچه شخصی که می‌خواهید با وی ازدواج نمایید به طور کامل به شما اعتماد ندارد، پس ادامه ی راه با وی هیچ سودی ندارد. مهم نیست چقدر به وی متعهد بمانید، محدودیت های زندگی روزانه شما به زودی تبدیل به کابوس خواهد شد به این دلیل که ذهن محدود و ناسالم وی همیشه شما‌را آزار خواهد داد پس برای رفع آن بایستی به مشاور مراجعه نمایید.

2- نفرت از حیوان‌ها در وی پیداست

شاید برایتان تعجب آور باشد اما این مورد فقط به جهت اهمیت حیوان ها نیست بلکه احساس بخشندگی نسبت به هر جان دار زنده ای مطرح میباشد ، چندان نگران کننده نیست که همسرتان کسی باشد که نسبت به حیوان ها آلرژی دارد البته کسی که نسبت به حیوان‌ها وحشی میباشد و همدلی ندارد بایستی مواظب وی باشید !

3- به سادگی پیمان شکنی می نماید و زیر قولش میزند

پیمان شکنی یکی‌از موردهای اساسی میباشد که بایستی مراقبش باشید ، این دسته اشخاص غالبا همه چیزی را فراموش می نمایند، حتی برای شکستن وعده های بزرگ میتوانند در مدت کمی خویش را ببخشند. چرا‌که این موضوع مهم برایشان اهمیتی ندارد.

4 – شما برایش در جایگاه اول قرار ندارید

هیچ رابطه ای یک طرفه نیس، بلکه همه چیز متقابلا شکل میگیرد ، فراموش نکنید که علاقه برپایه عفو و بخشیدن و سود بردن از اینهاست مطمئن باشید چنانچه برای اخلاق عاشقانه تان پاسخی دریافت نکنید منصرف میشوید ، یعنی وقتی که همسرتان با رفتارش نشان میدهد که شما در درجه ی اول برای وی اهمیت خاصی ندارید بایستی بیشتر درباره‌ی شروع زندگی مشترک فکر کنید.

توجه داشته باشید که‌این مورد نباید به معنای حساسیت زیاد شما تلقی گردد یعنی چنانچه شما بیشتراز حد حساس میباشید نمی توانید با هر کم توجهی وی به‌این فکر کنید که زندگی با وی سود ی نخواهد داشت.

5- بهانه های بیش تر از حد میگیرد

شما بخش مهمی از رابطه میباشید ، عذر و بهانه گیری مداوم و دائمی برای به دور شدن از این رابطه و با شما بودن میتواند به‌این معنی باشد که وی کار بهتری نسبت به سپری کردن وقت با شما دارد. درصورتی که بهانه وی دلیل منطقی دارد که هیچ ولی چنانچه نبودنش کنار شما در روزهای خاص به‌تدریج منطقی به نظر میرسد بایستی نگران گردید.

6- یک دنده بودن در جروبحث ها عادت اوست

دعوا در یک رابطه عادی میباشد ، روابط با مصالحه هر دو طرف ایجاد و بعضی اوقات میتواند باعث مشاجره گردد. البته در شرایطی که تصمیمات خویش را به شما تحمیل نماید و نگذارد نظر دهید، این نشان میدهد که وی به درستی شما‌را درک نمی نماید و حاضر نیست در زندگی به خاطر خواسته های شما از خواسته اش گهگاه صرف نظر نماید.

توجه به رفتار همسر

توجه به رفتار همسر

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

7- قطع مکالمه اش با شما طبیعی میباشد!

آیا تا به حال حس کرده ایده وی ناگهان مکالمه را قطع می نماید؟ این اخلاق ناپسند وی بارها تکرار شده است؟ ساده میباشد، اهمیت نمی دهد که چه میگویید. این عادت نشان میدهد که نظر شما برای وی مهم نیست. در‌صورتی‌که شما با چنین فردی وارد زندگی مشترک گردید احتمالا به مشکل برخواهید خورد.

8- دروغ گو میباشد

اعتماد در هر رابطه ای ضروری میباشد زیرا درک را تشکیل میدهد و به پرورش رابطه کمک می نماید . بعضی دروغ ها مانند برنامه ریزی یک جشن تولد غافلگیر کننده یا این که کادو دادن قابل توجیه میباشند ولی اشک تمساح جدا از اینهاست؛ مطمئنا منظور را بهتر گرفتید. آری وقتی که احساس میکنید وی دروغ میگوید و به‌این اخلاق زشت خویش ادامه میدهد قطعا بایستی به وی چراغ قرمزی نشان دهید.

9 – وابستگی بیش تر از حد به شما دارد

وقتی که اعتماد و احترام به یکدیگر وجود دارد، رابطه خیلی قشنگ می گردد. همه برای خودشان به یک فضای فردی نیاز دارند ولی وابستگی و غر زدن در رابطه هیچوقت شکوفه نخواهد کرد. همان گونه که بی توجهی رابطه را تخریب می نماید وابستگی زیاد هم آزاردهنده خواهد بود و تردید نکنید که پس از مدتی شما‌را کلافه خواهد کرد. این اخلاق در مردانی دیده می شود که به راحتی حسادت می نمایند و شخصیت های نا امنی دارند.

10 – نفرت از خانواده!

پدر و مادر بعضی اوقات موجب ناراحتی میگردند ولی این ناراحتی نباید تبدیل به کینه دوزی از آنان گردد ، چنانچه همسر آینده شما به راحتی و همیشه از حس کینه توزی خویش به خانواده اش سخن می نماید علامت خوبی نیست.

11- سیگار کشیدن برایش شادی بخش میباشد

چنانچه از وی خواسته اید که سیگار کشیدن را ترک نماید البته درخواست های شما برایش معنی ندارد و بدتر از آن این خلق را با کمال افتخار در حضور شما انجام میدهد قطعا به سراغ یک مشاور بروید تا راه را به شما نشان دهد به این دلیل‌که این شخص در زندگی مشترک مشکلات بزرگتری را بدون عبا انجام خواهد داد.

12- خیلی راحت دشنام میدهد

مردی که نمی تواند خشمش را کنترل نماید خطرناک میباشد. چنانچه شریک زندگی تان به شما ضربه می‌زند و خیلی راحت دشنام میدهد از وی دوری کنید. خشونت همیشه فیزیکی نیست ; ممکن میباشد به صورت عاطفی هم باشد. زمانی نوبت به خشونت میرسد، هیچ خصوصیت دیگری شما‌را نگه نمی دارد.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x