زیبایی مرد در ازدواج

فهرست مطالب

زیبایی مرد در ازدواج

زیبایی مرد در ازدواج

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم میباشد؟

چنانچه جزو دختر خانم هایی میباشید که زیبایی در وصلت برایتان بسیار اساسی میباشد و دوست دارید همسرتان خوشتیپ و زیبا باشد مسلما بایستی از برخی نکات اصلی به خوبی آگاه باشید.

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم میباشد؟

برای وصلت و گزینش همسر معیارهای متعددی وجود دارد. زوجین بایستی در تعیین همسر دین، اخلاق و رفتار نیک، شرافت خانوادگی، عقل، سلامت جسم و روح، دانش و سواد و… در نظر بگیرند ولی متاسفانه در بعضی از مواقع دختر و پسر فقط زیبایی و مختصات فیزیکی را در وصلت خویش مد نظر قرار میدهند.

پسندیدن ظاهر سبب می‌گردد شما به همسرتان گرایشی همیشگی داشته باشید و از دام خیانت به دور بمانید ولی فقط معیار شما نباید زیبایی باشد و بایستی در تعیین همسر بقیه معیار ها را در نظر بگیرید.

در صورتیکه قصد وصلت دارید و معیارتان برای وصلت زیبایی میباشد، این بخش ازمقالات آقای دکتر حمید صادقیان را مطالعه بفرمایید.

میزان اهمیت معیار زیبایی مرد در ازدواج

برای بعضی از زنان ظاهر و قیافه ی همسر آینده شان مهمترین آیتم در معیارهایش به شمار میرود و برای بعضی دیگر ظاهر کم ترین اولویت را دارد و حتی قابلیت و امکان دارد برای بعضی ظاهر فرد به هیچ وجه جزو معیارهای وصلت نباشد.

زیبایی نمی تواند ملاک خوبی برای تعیین همسر باشد چه بسا بعضی از مردان با داشتن زیبایی و ظاهری مورد پسند ولی دارای اخلاق و رفتار بدی میباشند و با اخلاقی آتشین و زننده زندگی را به کام همسرانشان تلخ می نمایند.

یااینکه بعضی مردان با وجود اینکه قشنگ میباشند ولی همسرشان را در اولویت زندگی قرار نمی دهند و ممکن میباشد رفیق باز و بی مسئولیت باشند.

ظاهر مرد بایستی مورد پسند شما باشد ولی نباید زیبایی وی عقل شما‌را برباید و ملاک های دیگر وصلت را در نظر بگیرید.

همسری که شما تعیین میکنید نه فقط بایستی ظاهری مقبول داشته بلکه بایستی دارای اخلاق و رفتار پسندیده باشد و بتواند از پس خرج و هزینه های خانواده بر آید به این ترتیب وی بایستی کار قابل قبولی داشته و خانواده هایتان از هر نظر باهم سنخیت داشته باشند.

صحت دارد که پیش از وصلت شما فقط ظاهر را میبینید و می پسندید ولی چنانچه همسر قشنگ و انتخابیتان اخلاق و رفتار و معیارهای دیگر را نداشته باشد خیلی زود آتش علاقه شما فروکش خواهد نمود پس در انتخابتان توجه نمایید و تنها درپی زیبایی نباشید.

اکثری از خانم ها بعد از وصلت دلداده و عاشق اخلاقیات همسرشان می گردند و دیگر اهمیت زیبایی و ظاهر برایشان کمرنگ می گردد ولی با این وجود عده ای می‌باشند که ملاک تعیین همسر برایشان زیبایی میباشد، بدین خانم ها پیشنهاد میکنیم در کنار ظاهر به باطن شخص مورد نظر نیز دقت نمایند.

زنانی که همسرانی زیبا دارند، ناراضی ترند:

پژوهش ها نشان داده میباشد که مردانی با چهره ای زیباتر از همسرشان حس نارضایتی بیشتری از زندگی دارند. در یک وصلت موفق بایستی مرد و زن از نظر زیبایی در یک حد باشند.

در زوج هایی که خانم زیباتر میباشد، معمولا هر دو طرف از زندگیشان خوشحال تر می‌باشند. در وصلت هایی که خانم زیباتر از مرد میباشد احتمال شکست کمتر میباشد ولی این بدین معنی نیست که چنانچه مرد زیباتر از زن باشد قطعا رابطه ناموفق خواهد بود.

زیبایی مرد در ازدواج

زیبایی مرد در ازدواج

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما, به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

عمر وصلت آنان کوتاه میباشد

مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خویش دارند، تعهد کمتری نسبت به همسر خویش دارند و این ممکن میباشد سبب کمتر بودن عمر وصلت آنان گردد.مردی که ظاهر پایین تری نسبت به زن خویش دارد، تمامی تلاشش را می نماید تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.

دلیل غیر جذاب بنظر رسیدن همسر، نگاه به مردان دیگر و مقایسه همسر با آن‌ها میباشد. هیچ گاه همسرتان را با اشخاص دیگر مقایسه نکنید. مدام به حسن های همسرتان فکر کنید.

طرفین ازدواج بایستی در زیبایی تناسب داشته باشند

زیبایی ظاهر و تناسب اندام را در تعیین همسر نمی توان نادیده گرفت، زیبایی ظاهری بایستی در کنار دیگر صفات و معیارها، مورد دقت و ارزیابی قرار گیرد.

زوجین نباید از نگاه ظاهری در تعیین همسر سخت گیری داشته باشند بلکه درصورتی که شخص مورد نظرشان از زیبایی نسبی برخوردار بودند و دین و رفتار همدیگر را قبل داشتند،

خوب میباشد پس از پژوهش ها و شناخت کافی (در تمامی ی قضیه ها) از همدیگر، با تکیه بر پروردگار و ارشاد و راهنمایی پدر و مادر، با همسر مورد نظر وصلت کنند و مطمئن باشند که عقل و ایمان و اخلاق و رفتار نیک و خانواده های اصیل و با شرافت اکثری از کمبودها را جبران می نماید.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x