معیارهای سنجش صمیمت با همسر چیست؟

معیار های سنجش صمیمت با همسر در رابطه زناشویی

درصورتی که زوجین به علت مشغله در روز چند واژه بین خود رد و بدل کنند آیا میتوان اعلام‌کرد که‌این زوجین زندگی زناشویی شان رو به سردی میباشد اما زوجینی که با یکدیگر دائما در حال دعوا و بحث می باشند و کلمات بی شماری بین آن ها رد و بدل می شود آیا تعداد کلمات رد و بدل شده یک دعوا حاکی از گرم و عاطفی بودن رابطه زن و شوهری میباشد؟

صرفا بسنده کردن به تعداد کلمات نمی تواند معیار مناسبی برای گرم یا سرد بودن یک رابطه باشد زیرا ممکن است زوجی 1000 کلمه با هم حرف بزنند و در این میان به خاطر کلماتی که زن یا مرد بر زبان آورده ناگهان اختلافی پیش بیاید البته گزیده حرف زدن و پرهیز از حرف های بی مورد یک عمل اخلاقی و توصیه شده بزرگان است و بهتر است زوجین برای اینکه اختلاف بینشان زیاد نشود کمتر حرف بزنند.

معیارهای سنجش صمیمت با همسر چیست؟
معیارهای سنجش صمیمت با همسر چیست؟

اگر مردی که برای تامین زندگی خانواده خود کار و تلاش می کند و هنگام بازگشت به خانه نای صحبت کردن ندارد ، نمی توان گفت که این آقا به علت کم حرفی اش دوست ندارد با همسرش ارتباط برقرار کند بلکه او علاقه و عشق خود به خانواده را با عدم حضورش در خانه نشان می دهد زیرا هدف او تأمین هزینه خانواده است اما اگر مردی تا 12 شب بیرون از خانه به بهانه تامین معاش باشد آرام آرام این کار او به یک عادت تبدیل می شود.

در زندگی نمی توان برای همه زوجین یک نسخه یکسان پیچید و بگوییم که اگر زوجین یک تعداد کلمات را بکار برند روابط بینشان سرد نمیشود زیرا ممکن است زوجی زیاد با هم صحبت نکنند اما رفتارشان زیبا و عاشقانه باشد و با نگاه عاشقانه به هم حرف هایی را بزنند که در کلام نمی گنجند. به کار بردن کلمات ناسالم در روابط سبب تضعیف و تحقیر شخصیت و آزرده شدن روح یکدیگر می گردد و عزت نفس را جریحه دار می سازد . بنابراین کلمات را نباید ساده فرض کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها