ازدواج با چه خانواده ای مناسب است؟ قسمت اول

اشتراک گذاری این مقاله در ...

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

ازدواج با چه خانواده ای مناسب است؟ قسمت اول

ازدواج با چه خانواده ای مناسب است؟

در ازدواج و تشکیل خانواده که یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد است، در نظر گرفتن خانواده طرف مقابل حائز اهمیت است و نقش زیادی در موفقیت یک زندگی مشترک دارد چرا که خانواده های خوب و طبیعی فرزندانی سالم را پرورش می دهند.

اهمیت خانواده همسر در انتخاب شریک زندگی

بسیاری از جوانان هنگام انتخاب همسر تنها به معیارها توجه میکنن و خانواده را نادیده می گیرند و می گویند قرار نیست با خانواده اش زندگی کنم ، خود او با خانواده اش متفاوت است. درست است هر فردی با خانواده اش متفاوت است اما ممکن است همیشه بر روی رفتار خود کنترل نداشته باشد و در مواقع بحرانی طوری رفتار کند که در خانوادش انجام میدادند که در ضمیر ناخودآگاهش ثبت شده است نکته مهم اینکه والدین به لحاظ ژنتیک تاثیر زیادی روی فرزندان خود دارند و فرزندان خصوصیات جسمانی و روانی را از آنان به ارث می برند. برخی از افرادی که در خانواده ای متشنج بزرگ میشوند از لحاظ روحی روانی سالم نیستند .

ازدواج با چه خانواده ای مناسب است؟
ازدواج با چه خانواده ای مناسب است؟

با چه خانواده ای وصلت کنیم؟

1- قبل از ازدواج دقت کنید که خانواده خواستگار شما، یک خانواده سالم و منسجم باشد. خانواده ای که همه اعضای آن در جای اصلی خود قرار دارند و همیشه و در همه حال پشتیبان و حمایتگر هم هستند. در این خانواده ارزش ها و قابلیت های هرشخص کشف و شکوفا می شود و هر مرحله از زندگی به گونه و شیوه ای مرتب پیش خواهد رفت و در صورت وجود مشکل همه با همفکری و همیاری یکدیگر بسرعت مانع به وجود آمده را برطرف خواهند کرد.

2- قبل از ازدواج دقت کنید که خانواده خواستگار شما، یک خانواده بالنده باشد. اعضای خانواده به سخنان یکدیگر به خوبی گوش می دهند و برای هم ارزش و احترام قائل هستند.

ادامه دارد…

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x