تیپ شخصیتی شما

اشتراک گذاری این مقاله در ...

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

تیپ شخصیتی شما

تیپ شخصیتی شما

تیپ شخصیتی شما

تیپ شخصیتی شما

شما چه تیپ شخصیتی دارید؟

از نظر روانشناسان تیپ شخصیتی اشخاص به 5 دسته گروه بندی شده اند با شناخت و آشنایی خصوصیات شخصیت های متفاوت میتوانید رابطه ها و رفتار بهتری با اشخاص داشته باشید.

تیپ شخصیتی شما چیست؟

زمانیکه هر یک از ما به دنیا می‌آییم گام به دنیایی تازه میگذاریم که در یک خانواده با مقررات و رفتارهای متعدد بزرگ می شویم که همه این موردها بر روی شخصیت ما تاثیرگذار خواهند بود.

با این حال شاید تعداد کمی از آدم ها برای خود وقت بگذارند تا بتوانند شخصیت وجودی خویش را بیابند.

دنیای اطراف ما گرچه کوچک و گرچه بزرگ میتوانند در تکوین شخصیت ما اثرگذار باشند و حتی رای دادن به کاندیداهای زمان مدرسه ما نیز میتوانند در بعضی از رفتارها و شخصیت های وجودی ما تاثیرگذار باشند و این فقط یک نمونه معمولی برای عنواین شکل گیری شخصیت میباشند که میتوانید هرچه بهتر با شیوه شکل گیری شخصیت آشنا شوید.

با این حال آشنایی و پیگیری شخصیت میتواند در شناخت نقاط قوت و نقاط ضعف هر شخص و در نتیجه رفع و بهبود رفتارهای بد مفید واقع گردد.

بطور کلی اکثر اوقات روانشناسان امروزی و مدرن بر این اعتقاد میباشند که آدم ها میتوانند یک شخصیت از 5 شخصیت کلی را دارا باشند و یا این که گاها ممکن میباشد چند شخصیت را بصورت هم زمان داشته باشند!

ما قصد داریم در ادامه این مقاله از بخش سبک زندگی مقالات آقای دکتر حمید صادقیان شما‌را با چند تیپ شخصیتی متفاوت آشنا سازیم تا بتوانید هرچه بهتر خودتان را بشناسید.

آشنایی با تیپ های متفاوت شخصیتی
1- اشخاص با وجدان \” Conscientiousness \”

کسانی که باوجدان هستند دارای خصوصیت های شخصیتی بسیار زیاد و مثبتی میباشند و از مهمترین آنان می شود به مسئولیت پذیری، کارآمدی، قابل اعتماد و خودکفایی آنان اشاره کرد که همه این آداب و اخلاقیات به طور کامل مطلوب میباشند.

این گروه از اشخاص مدام تلاش می نمایند تا با در نظر گرفتن حال زندگی خویش، به هدف های آینده خویش برسند و گذشته را چیزی از میان رفته و به طور کامل خاموش میدانند.

ولی اشخاصی که با وجدان نیستند میتوانند فارغ از هرگونه حس خطر به شما و اعضای خانواده تان لطمه وارد کنند تا به منافع مالی مورد نیازشان برسند.

حقیقت دیدنی : مطالعات نشان داده اند عده ای که دارای وجدان هستند از شایسته ترین موارد برای تزویج و سپری کردن زندگی در کنار آنان میباشد.

با این وجود یک همسر باوجدان در کنار پیشرفت هایی که بدست می‌آورد سبب پیشرفت شما نیز میگردد.

مسئولیت پذیری از خصوصیت های تیپ شخصیتی با وجدان
2- اشخاص موافق و سازگار \” Agreeableness \”

یکی دیگر از تیپ های شخصیتی وابسته به اشخاص دائما موافق میباشد که اشخاص قابل اعتماد، کریم ومهربان و هم نوع دوست میباشند.

این گروه از اشخاص بیشتر به خاطراخلاق و رفتار بسیار مناسب خویش و با مسئولیت بودن به قسم ها و مسئولیت هایی که برعهده میگیرند، شناخته شده اند.

ولی برخی اوقات مردم این مجموعه از اشخاص بسیار ساده ترقی می نمایند که به هیچ عنوان قادر به بیان کردن واژه و کلمه \” نه \” نیستند! البته این گونه نیست و این اشخاص فقط منافع خویش را مشاهده نمی‌کنند و میخواهند به هر نحو ممکن سبب جلب توجه و ارتقاء منافع دیگر افراد شوند.

حقیقت جذاب : به دنبال یک شخص سرمایه گذار با شخصیت اخلاقی رفتاری موافق باشید!

مطالعات نشان داده اند اشخاصی که خلق و خوی شخصیتی این چنینی دارند، باید در تجارت خویش دقیقتر باشند و در غیر این صورت ممکن میباشد با شکست مالی گران قیمتی روبرو شوند.

بطور کلی منظور این نیست که اشخاص دائما موافق نباید کسب و کاری را شروع نمایند، ولی هدف این میباشد که‌این گروه از اشخاص بایستی مقداری بیشتر در کار خویش مراقب باشند تا اشخاص سود جو از آنان سوء استفاده ننمایند.

تیپ شخصیتی شما

تیپ شخصیتی شما

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

اشخاص موافق

خصوصیات تیپ شخصیتی اشخاص دائما موافق
3- اشخاص برون گرا \” Extroversion \”

اشخاصی که برون گرا میباشند در اجتماعی قرار دارند بسیار شناخته شده و پر انرژی می‌باشند و میتوانند فقط در عرض چندین ثانیه با هر شخصی دوست شوند. از این رو این اشخاص دارای اخلاق و رفتار و خوی کاملا جذابی می باشند.

مطالعات نشان میدهند که آقایان درون گرا در کنار صورت طنز و جذابی که دارند، میتوانند برای تزویج مطلوب باشند ولی خانم هایی که برون گرا می‌باشند برای وصلت کاملا مطلوب نیستند.

4- اشخاص روشنفکر و علاقمند به تجربه \” Openness to Experience \”

اشخاصی که به کسب تجربه عشق و علاقه متعددی دارند بیشتر کسانی می باشند که دارای طیف وسیعی عشق و علاقه هستند.

این گروه از اشخاص کاملا کنجکاو و خلاق می‌باشند و تلاش می نمایند تا تجربه های متنوعی را در زمان زندگی خویش کسب نمایند. با این وجود دیدی که دور‌وبری ها این بشر ها نسبت به آنان دارند این میباشد که آنان هیچ گاه قابل پیش بینی نیستند و فقط در چند ثانیه فکر و تصمیم میگیرند.

واقعیت جالب : این نوع تیپ شخصیتی بیشتر در اشخاص سیاستمدار وجود دارد!

طبق مطالعات صورت گرفته این گروه از اشخاص که دارای شخصیت روشنفکر می باشند بیشتر لیبرالیسم میباشند و علاقمند می باشند تا عقاید خویش را نسبت به سیاست بیان کنند.

اشخاص کنجکاو و خلاق

تیپ شخصیتی اشخاص علاقه مند به کسب تجربه
5- اشخاص روان رنجوری \” Neuroticism \”

اشخاص روان رنجور میزان متعددی بی ثباتی عاطفی را در زمان عمر خویش حس می نمایند. این گروه از اشخاص انتقاد پذیر می‌باشند و بیشتر دارای احساس و حال غیر مطلوب با اضطراب فراوانی میباشند.

از این رو این اشخاص از نظر دور‌وبری ها به عنوان اشخاصی بی ثبات و متزلزل میباشند.

حقیقت دیدنی : این گروه از اشخاص به تکثیر تصاویر زیادی در صفحه های مجازی علاقمند میباشند.

مطالعات نشان داده اند که‌این اشخاص نسبت به بیان کردن نظر در پست های صفحه های مجازی علاقه ندارند و ولی در مقابل دارای گالری های بسیار متعددی در تلفن همراه خویش می‌باشند.

آگاهی از پایه و اساس شخصیت شما

شخصیت هر آدم بطور معمول در طول زمان پایدار میباشد و شاید فقط چندین درصد آن تغییر‌و تحول پیدا نماید. شخصیت هرکدام از ما تا سن 7 سالگی صورت میگیرند و به احتمال زیاد این شخصیت تشکیل‌شده تا انتهای زمان بلوغ همراه ما باشند.

ولی میتوانید بعضی از خصوصیت های شخصیتی خویش را در طول زمان تغییر‌و تحول دهید ولی عوض کردن آن پروسه ای زمان گیر است و محققان بر این باورند با اراده می توان شخصیت را نیز حتی تغییر‌و تحول داد.

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x