logo

فهرست مطالب

ارتباط موفق با اطرافیان

ارتباط موفق با اطرافیان

ارتباط موفق با اطرافیان

ارتباط موفق با اطرافیان

راز برقراری ارتباط موفق با اطرافیان

بی‌شک رابطه موفق با سایرافراد میتواند زندگی هر فردی را متحول سازد. با این وجود برای برقراری رابطه مطلوب با دیگر افراد بایستی چه مواردی را رعایت کنیم؟

چند تکنیک جالب و کاربردی برقراری ارتباط با سایرافراد

داشتن یک ارتباط عالی میتواند زندگی شمارا تغییر‌و تحول دهد ؛ به شرطی که به خودتان اعتقادوباور داشته باشید، رویا های خویش را دنبال نمائید و درپی ارتقا رفتار های شخصیتی خویش بگردید.

اکثری از اشخاص نمی دانند که تکنیک های جذاب و کاربردی برای برقراری ارتباط چیست. به همین دلیل در‌این بخش از مقالات آقای دکتر حمید صادقیان راهکارهای کاربردی را به شما معرفی میکنیم که بتوانید بهتر و موثرتر ارتباط بگیرید.

انرژی را بررسی نمائید

وقتی که یک فرد شرایط صمیمانه و دوستانه را کنار میگذارد، طرف مقابل دقت بیشتری نشان میدهد و این مسئله برایش جالب می گردد. پس به سطح انرژی که به رابطه اختصاص می دهید، بیشتر توجه نمائید.

البته به هر حال در هر قوانینی خوب است که انرژی مثبت داشته باشید. برای اشخاصی که برای اولین بار آشنا می‌شوید، انرژی بیشتری بگذارید و خودتان گفت‌و‌گو را آغاز نمائید.

انرژی

آسیب پذیر باشید

شاید این مهارت برای اکثر اشخاص طبیعی به نظر نرسد ولی یک جواب پیش فرض محسوب می شود؛ مخصوصاً برای اشخاص ناشناس.

سبب میگردد که ما بتوانید از خودتان مراقبت نمائید و استاندارد های خویش را تا جایی که میتوانید به دیگرافراد نشان دهید. از چیز های بد و خلاف میلتان خودداری کنید و همچنین آسیب پذیر هم باشید. به همین دلیل هر مسیری را دنبال نکنید ولی به جای آن ، هدف های خویش را بشناسید و از یک راه سالم آنان را پیگیری نمائید.

از سایرافراد سوال بپرسید

برای ارتباط موءثر با سایرافراد و به دست آوردن چیزی که میخواهید با سایرافراد گفت‌و‌گو نمائید بگویید چه میخواهید و از آن‌ها نیز بپرسید چه میخواهند. اکثری از اشخاص چیزی را که میخواهند دقیقا بیان نمیکنند و یا این که به هیچ عنوان بیان نمیکنند.

شما بایستی بدانید که سایر افراد نمی توانند ذهن خوانی نمایند پس حتما بگویید چه میخواهید و از آن ها نیز بپرسید چه میخواهند. پیش از هر نشست یا این که گفتگو  با سایر افراد آن چه مدنظرتان میباشد را بنویسید و توضیح واضحی داشته باشید.

سوال پرسیدن

همدل باشید

زندگی به سرعت می گذرد. اکثر اشخاص عجول بوده و دیگر افراد را فراموش می نمایند ولی خوب است در کنار سعی برای هدف خویش، دیگرافراد را هم مد نظر قرار دهید و با آنان همدلی و صلح و دوستی داشته باشید، به آنان بیشتر گوش دهید و اجازه دهید که آنان بفهمند درکشان میکنید. همین سبب می گردد که رابطه های بهتری برقرار نمائید.

خوب بشنوید

همه می شنوند ولی هرکسی شنوای فعال نیست و اکثری از اشخاص یک سوم از چیزهایی که شنیده اند را فراموش می نمایند. اکثری از اشخاص هنگام سخن با سایرافراد فکر‌میکنند که در حال گوش دادن می‌باشند اما در واقع منتظرند تا نوبتشان شود و چیزی بگویند و اینگونه اطلاعات مهمی را از دست میدهند.

برای بهتر شنیدن، تلفن همراه هوشمند خویش را کناری بگذارید تا حواستان را پرت نشده و بهتر بتوانید تمرکز فرمائید. آن‌گاه با تمرکز به صحبت های طرف مقابلتان گوش دهید و هر چند وقت یکبار واکنشی به سخنان طرف مقابل نشان دهید تا مطمئن گردد پیام اورا دریافت نموده اید.

خوب شنیدن

به زندگی دیگر افراد ارزش بدهید

درسته که قرار است در نهایت خودتان تصمیم بگیرید، ولی برخی اوقات بایستی به ارزش زندگی سایرافراد هم دقت نمایید و کاری نکنید که حقوق آنان پایمال گردد. تلاش نمائید علاوه بر خودتان برای دیگر افراد هم اهمیت قائل باشید تا بتوانید ارتباط های خوب و موثرتری با آنان برقرار نمائید.

تشکر و سپاسگزاری خویش را نشان دهید

اشخاصی که در زندگی شما میباشند، دوست دارند ارزش خویش را به شما اثبات نمایند. شما نیز بایستی کارهای مثبت آنان‌را مشاهده کنید و از آنان تشکر و سپاسگزاری نمائید. تلاش نمائید در کنار آنان لحظات شادی را رقم بزنید و از اینکه سبب حال خوب تان میگردند، سپاسگزار باشید.

این تشکر میتواند زبانی باشد یا این که آن را از روش لمس دستان یا این که حتی ارسال یک کادو ابراز نمایید.

 

ارتباط موفق با اطرافیان

ارتباط موفق با اطرافیان

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما,به وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان مراجعه نمایید.

قدردانی کردن

استوار باشید

ساخت یک ارتباط قدرتمند در طولانی مدت نیازمند کوشش میباشد. پس تسلیم نشوید. در کاری که انجام می دهید، استوار و ثابت قدم باشید، منفی نگری را کنار بگذارید و برای رابطه کوشش کرده و از آن محافظت فرمایید. در صورتیکه شکست خوردید، ناامید نشوید. هر روز نمی توان درانتظار یک حادثه ایده آل در زندگی بود؛ پس ایده ال گرایی بیش تر از حد را کنار بگذارید.

قابل اعتماد باشید

رعایت این قانون بسیار ساده میباشد. خویش واقعی تان را به سایر افراد نشان دهید و سایرافراد را همان طور که می‌باشند، بپذیرید. تلاش نمایید تا جایی که میتوانید در دسترس باشید. در آستانه رابطه اعتماد دیگرافراد را جلب نمائید. با کسانی هم معاشرت نمایید که در کنار شما خودشان میباشند و مجبور نیستند رفتارشان را تغییر و تحول دهند.

اعتماد به دیگرافراد

ارزش ها و هدف های مشترک را شناسایی نمائید

همه ما در زندگی عقیده هایی مشابه به دیگران داریم. اشخاصی را پیدا نمایید که مقاصد مشابه شما‌را دنبال می نمایند. در پی اشخاص مهربان و راستگو بگردید. با آنان هم این گونه رفتار نمائید تا بتوانید لحظات زیباتری را در کنارشان رقم بزنید.

به دیگرافراد کمک نمایید با ایده شما همراه شوند

در ارتباط با سایر افراد ایده بزرگی که در سر دارید را بیان کنید البته از مطرح نمودن ایده های تعجب آور و یا این که حتی شرم آور دست بکشید. عالی میباشد بعد از مطرح نمودن ایده خویش سایر افراد را به‌تدریج به سمت ایده تان ببرید.

شایسته ترین شیوه این میباشد که نخست هدف کلی خویش را بیان نمایید و جملاتی مانند «نظرتان درباره این چیست؟» یا این که «چه راه‌حل هایی به ذهن شما میرسد؟»

را بگویید تا محیط را برای سوال و بیان نقد ها باز باشد و واکنش بهتری از سمت دیگران دریافت نمائید. با گفتن جملاتی مانند «نظرتان چیست که از راه‌حل x استفاده کنیم؟» یا این که «من داشتم به x فکر میکردم.

به نظرتان چطور است ؟» گفت و گو را به سمت نقشه خویش ببرید. در صورتیکه سایرافراد پیشنهادات خوبی ارائه دادند، بازتاب های مثبتی مانند «فکر میکنم توصیه خوبی است » یا این که «فکر خوبی میباشد، تا به حال بدین فکر نکرده بودم» ارائه نمائید.

کمک کردن

احترام متقابل داشته باشید

ایجاد احترام در رابطه زمان بر میباشد البته بایستی برای آن سعی نمائید. خودتان را در طی زمان اثبات نمائید. تجارب مختلف را مد نظر قرار دهید. امتحان و خطا نمائید و در کنار آن یاد بگیرید که چه طور احترام متقابل را رعایت نمائید و بردبار باشید.

حواستان به کلامتان باشد

هنگام حرف زدن برای تاثیرگذاری بر دیگر افراد از واژگان درستی استفاده کنید. از به کار بردن واژگانی که در دیگر افراد واکنش تدافعی ایجاد می نماید بپرهیزید و به جای کلمه تو از کلمه من یا این که ما استفاده نمایید. هیچ کس را سرزنش نکنید و کلاً حواستان به کلامتان باشد تا ارتباط موثرتری داشته باشید.

کلام نامناسب

ارتباطات خویش را با سایرافراد در اولویت قرار دهید

تلاش نمائید با سایرافراد رابطه برقرار نمائید، در محیط کار و… ارتباط خویش را با همکاران و باقی اشخاص با سخن درباره خویش و دادن اطلاعات غیرخصوصی شروع نمائید و هیچ گاه تا هنگامی صمیمی نشده اید وارد مسائل محرمانه خویش و دیگر افراد نشوید.

برای صلح و دوستی و ارتباطی مفید تر همکار یا این که دوستتان را یک نهار و یا این که یک گپ عصرانه دعوت نمائید و برای ارتباط مفید با بقیه افراد شاد باشید و به سایر افراد دقت و علاقه نشان دهید. چنانچه در محیط کار فقط در گوشه ای کار میکنید و نمیخواهید همکاران، مدیر و… را بشناسید، در زمان اجرایی کردن ایده های خویش با مشکل مواجه خواهید شد.

حمایتگر باشید

اجازه دهید که دیگرافراد بفهمند شما در روز های سختی در کنار آنان میباشید و هرگز پشت سرشان حرف نمیزنید. در صورتی که خودشان باشند، پشتیبان و مدافع آنان خواهید بود و همین سبب جلب اعتماد و استوار شدن رابطه می‌شود.

حمایت کردن

درخواست کمک نمائید

درخواست کمک از دیگر افراد نشانه بد بودن، حماقت و یا این که بی کفایتی شما نیست و اینکه نیاز به کمک دارید شمارا ضعیف نمی نماید. گهگاه از دیگر افراد درخواست کمک نمائید تا آنان نیز از شما درخواست کنند و بتوانند گاهی از شما کمک بگیرند و چنین ارتباط مفید داشته باشید.

کمی قضیه را شخصی تر نمائید

چنانچه میخواهید طرف مقابل را بشناسید، از آنان بخواهید که در کنار شما یک قهوه میل نمایند. با آنان بیشتر درمورد مسائل فردی حرف بزنید. تجربه ها، نظرات و نقاط مشترک را به اشتراک بگذارید و تلاش نمائید به آنان بیشتر نزدیک گردید.

نوشیدن قهوه

انتظارات خود را کاهش دهید

تلاش نمائید با ذهن باز وارد یک ارتباط شوید. انتظارات واقع بینانه داشته باشید و خودتان را مشغول توقعات بی جا نکنید. همین سبب میگردد که رابطه پایدارتری را رقم بزنید. سایرافراد را همانطور که می‌باشند، بپذیرید و بیشتراز حد برای آنان تعیین تکلیف نکنید.

 

وب سایت آقای دکتر حمید صادقیان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x