logo

فهرست مطالب

چگونه از دخالت مادرشوهر در زندگی جلوگیری کنیم؟ قسمت دوم

چگونه از دخالت مادرشوهر در زندگی جلوگیری کنیم؟

4- اگر اختلافی بین شما و مادرشوهرتان وجود دارد از طریق گفتگو و برقراری رابطه درست می توانید، مشکلتان را حل کنید.بی طرفانه و بدون قضاوت کردن با مادرشوهرتان صحبت کنید تا متوجه شوید که چه سوءتفاهم هایی بین شما وجود دارد.

5- بسیاری از مادرها با ازدواج کردن فرزندشان می ترسند که فرزندانشان را از دست بدهند. اما یک بازدید یا تماس تلفنی در هفته کمک موثری به از بین رفتن این ترس می کند ولی حتما لازم نیست که شماهم با همسرتان بروید گاهی اجازه دهید همسرتان بدون حضور شما به دیدن مادرش برود و مدتی با او تنها باشد.

6- به جای انتقال حرف های مادرشوهرتان به همسرتان، یاد بگیرید که چگونه مؤدبانه و در کمال احترام به او پاسخ دهید تا در هنگام اختلافات پای همسرتان به ماجرا باز نشود. اگر از همان ابتدا اجازه دهید که در زندگی شما دخالت کنند کنترل آن سخت می شود بنابراین این موارد بستگی به رفتارهای خودتان دارد.

نکته آخر: باید بدانید که شما با همسرتان پیوند زناشویی بسته اید ونمی خواهید همیشه با مادر شوهرتان زندگی کنید پس با او به خاطر همسرتان و احترامی که برای او قائلید و همچنین پایداری زندگی مشترکتان رابطه خوبی برقرار کنید و به خانواده همسرتان احترام بگذارید زیرا اینگونه تربیت و شخصیت خانوادگی خود را نشان داده اید .

چگونه از دخالت مادرشوهر در زندگی جلوگیری کنیم؟
چگونه از دخالت مادرشوهر در زندگی جلوگیری کنیم؟

سبک های رفتاری ارتباط با اطرافیان

1- پرخاشگرانه: این افراد با احساسات خود آشنا نیستند و مدام در کلمات خود از متلک استفاده می کنند و لحنشان تند است و همیشه دنبال مقصر هستند.

2- منفعلانه: این افراد در برابر دیگران بیشترین پاسخشان سکوت، لبخند یا تأیید است اما بعد ناراحت می شود، بدگویی می کند و از دیگران انتظار حمایت از خود را دارد.

3- قاطعانه: این افراد کاملاً به حس های خود آگاهند و به دیگران و خودشان بی احترامی نمی کند و با کلام و رفتارشان وارد حریم خصوصی کسی نمی شوند اما ناراحتی های خود را مطرح می سازند و می توانند به راحتی نه بگویند.

 

اشتراک گذاری این مقاله در ...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره‌ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x