راهکارهایی برای صمیمی شدن با فرزندان

اشتراک گذاری این مقاله در ...

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

راهکارهایی برای صمیمی شدن با فرزندان

راهکارهایی برای صمیمی شدن با فرزندان

والدین باید یاد بگیرند که به عنوان یک فردِ نزدیک با فرزندان ارتباط برقرار کنند، تا بتوانید کاملا احساسات فرزندانتان را درک کنید و عشق و علاقه بین تان را ، محکم تر کنید. باید بدانید، صمیمی شدن با فرزندان از زمانی که خیلی کوچک هستند، شروع می شود اگر زمانی که کوچک تر هستند ، وقتی به آن ها اختصاص ندهید و فضایی برای صحبت فراهم نکنید ، زمانی که بزرگتر می شوند ،احتمال خیلی کمی وجود دارد، که بتوانید صادقانه با هم صحبت کنید.

1. با هر یک از فرزندانتان جداگانه صحبت کنید : اگر چند فرزند دارید،باید با هرکدام به تنهایی صحبت کنید و فضای به خصوص به او اختصاص دهید ؛ این کار باید به صورت منظم انجام شود.

2. فیلم تماشا کنید : تماشا کردن فیلم ،باعث ایجاد وجه اشتراک بین شما و فرزندانتان می شود ؛ همچین باعث گفتگو بین شما می شود تا بفهمید طرز فکر او چگونه است میتوانید نقطه نظر و شخصیت آن ها را بشناسید.

3.اهمیت دادن و توجه کردن به فرزندان : قدرت تماس فیزیکی را دست کم نگیرید تماس فیزیکی ،برای داشتن یک رابطه احساسی قوی ، که ما را به هم نزدیکتر می کند، بسیار اساسی است.

راهکارهایی برای صمیمی شدن با فرزندان
راهکارهایی برای صمیمی شدن با فرزندان

4.همدل و همراه بودن با فرزندان : مهر و عاطفه ای که با لحن صدایتان ، کلمات و حرکات بدنتان در زمان مکالمه به آن ها منتقل می کنید، خیلی ضروری است همچنین ، سعی کنید خودتان را جای آن ها بگذارید و درک شان کنید.

5.هدیه دادن به فرزندان به صمیمی شدن با فرزندتان کمک شایانی میکند.

6.با یکدیگر غذا بخورید : تا حد ممکن و هرچه بیشتر با خانواده غذا بخورید ؛ ناهار یا شام آخر هفته به حفظ استحکام خانواده کمک می کند.

7.برای تفریح برنامه ریزی کنید : با یکدیگر وقت بگذرانید تفریح و مسافرت بروید این کار شما را تبدیل به یک خانواده واحد و یکپارچه می کند.

8.ورزش کردن با فرزندان باعث ایجاد نشاط و شادابی و احساس صمیمیت بین شما میشود.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x